Stars Of Zoo

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/10/17
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Stars Of Zoo to pierwszy longplay naszego rodzimego duetu 3 Channels nagrany jako Catz 'N Dogz. Wojtek Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk wkroczyli do zwierzęcego ogrodu by wśród swych mniejszych i większych braci spędzić ponad 70 minut. Muzyczne podsumowanie tej wizyty przekazali w ręce innego bardzo znanego wielbiciela fauny, acz głównie tej skrzydlatej, Claude`a Von Stroke`a.

Bramy ZOO otwiera nam 'Intro’ z jadącym po gamie dźwiękiem oraz damski głos pytający „no i co tam?”. Kierujemy się na wschód, skąd dochodzą dźwięki ’Sunset In The East’.  Rozpoczyna się aria cykaczy do których po chwili dołącza saksofon. Całość brzmi bardzo organicznie, atutem jest bardzo żywo i naturalnie brzmiący bit, wspomniane wcześniej dęciaki oraz wokal, za który odpowiedzialny jest DOP. ’Omanko’ to kipiący energią utwór w którym słychać dźwięki banjopodobne, budujące napięcie pociągnięcia smyczkiem oraz dopełniające całość okrzyki naszej wycieczki podróżującej po ZOO

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

2, to nie ocena albumu a kolejny kawałek, ponad ośmiominutowy parkietowy gepard który pędzi w pogoni za antylopami. Deeop & Ketiov podczas swoich częstych podróży prawdopodobnie kupili gdzieś tajemniczy składnik, który daje masę energii ich produkcjom.

 

Nie znam pochodzenia nazwy ’SF’, ale raczej nie chodzi o science fiction. Do tego utworu bardziej pasuje mi rozwinięcie super foka – house`owy, podszyty funkiem numer z wprowadzającym w trans samplem. Conga i bajkowe dzwoneczki dodają uroku temu niesamowitemu kawałkowi. Bębenkowo jest również w ’Confused”. Najcieplejszy utwór z całej płyty, a wszystko dzięki przyjemnym padom oraz wokalnym wsparciu Monty Luke`a.

Dużo magicznego składnika wsypało się również chłopakom do ’My Zoo Is Your Zoo’. Chyba wszystkie zwierzęta z ogrodu zostały wciągnięte do produkcji tego utworu. Żadne z nich nie udzieliło się wokalnie, za to ich mnogość jest wyraźnie odczuwalna w tym utworze.

Przy nagrywaniu ’Yes They Still Play Casio’ oprócz Mathiasa Kadena udział wzięły również osiedlowe psy i koty. Oldschoolowe 8 bitowe dźwięki, do tego rhodes i niesamowicie rozbudowany bit udowadniają na jak wysokim poziomie jest cały album.

Wizyta w ZOO była na tyle ciekawa, że nie sposób w jej opisie opowiedzieć o każdym z przystanków. Ogród opuściłem zadowolony, chętnie odwiedzę go jeszcze raz, przy okazji zabierając ze sobą znajomych. Ornitolog Claude Von Stroke powinien być również zadowolony, że udało mu się do swej arki Mothership przyciągnąc tak utalentowane Psy i Koty.Tracklista

Tracklista:
1. Intro
2. Sunset In The East (featuring dOP [The Nature Boys’ Edit])
3. Omanko
4. 2
5. SF
6. Kill The Frog
7. Confused (featuring Monty Luke)
8. My Zoo Is Your Zoo
9. Skit nr2
10. Yes They Still Play Casio (featuring Mathias Kaden)
11. Kaniani
12. Sunset In The East (featuring dOP [Vinyl Version]

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →