Catz 'n Dogz prezentuje nowy klip w kooperacji z hiszpańskim wokalistą

fot. Yonathan Baraki / Megane Mercury via Bandcamp
News
catz x mercury

Catz 'n Dogz wydał pod koniec ubiegłego roku wspólne miniwydawnictwo. Dziś na światło dzienne wyszedł nowy klip do kawałka Kiki. Jest słonecznie, wesoło i tanecznie. Sprawdźcie sami!

„Toma que toma!

Prosto z lata, z potężnym, zabawnym i prowokacyjnym nowym singlem dla klubów, Catz 'n Dogz łączy się z ich dobrą przyjaciółką Megane Mercury dwoma surowymi i inspirującymi utworami: Toma i Kiki.

Utalentowany, eksperymentalny wokalista, który został okrzyknięty przez hiszpański Vogue tytułem Hot Talent For 2021Megane Mercury wyrobił sobie sławę dzięki swoim elektronicznym, popowym i hip-hopowym fuzjom w ciągu ostatnich kilku lat w rodzinnym Madrycie. Rapując i śpiewając po łacinie, jego prace często obalają hiszpańską popkulturę, tradycje i piosenki, odzyskując je z własnej perspektywy jako czarnoskórego i queerowego artysty. Oba utwory z ostatniej EP-ki nie są wyjątkiem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Catz 'n Dogz łączą siły z Megane Mercury

Riffy Toma pochodzą z popowego hitu Conchi Cortes z 1999 r., który zna każdy Hiszpan dorastający w latach 90. To nowa wersja, ale wybrzmiewa znacznie mroczniejszym zwrotem. Przerzucając rytmiczne dźwiękonaśladowcze dźwięki bogatym, plemiennym wokalem, potrafi pobudzić słuchacza i wyjaśnia, jak styl życia nie może być kwestionowany ani zagrożony pod żadnym pozorem.

Kiki idzie w ślady pierwszego utworu zarówno pod względem rytmicznego wokalu, jak i wywrotowego zwrotu. Biorąc hiszpańskie brzmienie do porannego chóru kogucika, kiwając głową w kierunku Gasoliny Daddy Yankee, Kiki po raz kolejny odpala odniesienia, które dają odrobinę poufałości w skądinąd ekscytującym i świeżym terytorium, które jest surowe, bezpośrednie i gwarantuje zabawę.

Jak mówią Catz 'n Dogz możemy spodziewać się więcej wywrotowych przesłań w przyszłości, ponieważ duet będzie nadal współpracować z inspirującymi artystami queer, tworząc muzykę, która zjednoczy ludzi.

Kawałki możecie kupić na Beatport.

Catz ’n Dogz, Megane Mercury – Kiki

Sfinks700: Catz 'N Dogz All Night 4 marca – bilety

Polski duet Catz 'n Dogz wystąpią 4 marca w sopockim Sfinks700. Bilety na to wydarzenia kupicie na stronie Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →