Catz 'n Dogz – Lenonki EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/03/05
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Od czasu wydania 'Something Will Come Out’ wytwórnia Pets Recordings nie rozpieszczała nas innymi, autorskimi produkcjami Catz 'N Dogz. Zmieniło się to wraz z wydaniem najnowszej EP’ki ’Lenonki’, w której duet sięga pamięcią do początków swojej przygody z muzyką, dość odmienną od tej, którą prezentują dzisiaj.
Wszystkie utwory jakie tu znajdziemy stanowią mieszankę surowych, nieociosanych dźwięków, jakże charakterystycznych dla lat 90-tych. Muzyczni weterani z pewnością pamiętają popularny w tamtym okresie garage’owy styl – wyraziste linie basowe i mnogość krzykliwych wokali zawartych w jednym utworze. Taki właśnie charakter prezentuje ’Mass Confusion’, nieco jednak oszczędny i stonowany nowoczesnym house’owym stylem. Jest szybko, energicznie i bez zbędnego upiększania. Liczy się przede wszystkim prostota i groove.
Jak deklarują Grzegorz i Wojtek, tworząc ’Professor Nice Love’ kierowali się płynnością i polotem muzyki R&B. Powiązanie z tym gatunkiem jest bardzo luźne, ogranicza się do tytułu (popularne niegdyś pseudonimy artystów, jak Dr czy Professor) i partii wokalnej, w której słyszymy praktycznie tylko jedną powtarzającą się kwestię 'Making love, I give it to her all night’. Osobiście utwór przypomina mi wczesne, electro-housowe produkcje duetu Moonbootica, a to za sprawą chropowatych syntezatorów i breakdownu – melodyjnego, oderwanego stylistycznie od pozostałej części kompozycji. Dla osób, którym sam wokal nie przypadnie do gustu, artyści umieścili również wersję dub.
Pomysł opakowania oldschoolowego brzmienia w house’ową otoczkę, wypada tu naprawdę dobrze. Pozycja obowiązkowa dla fanów Catz 'N Dogz, dla reszty może stanowić zachętę do wgłębienia się w historię muzyki klubowej ostatniej dekady minionego wieku.


Pets_18_-_Catz_’n_Dogz_-_Lenonki by pets_recordings

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Mass Confusion
02. Professor Nice Love
03. Professor Nice Love (dub)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →