Trzeci album Catz ‚n Dogz już za miesiąc!

2 532
Zapowiedzi

Świetna autorska płyta, na której znajdziemy plejadę znamienitych międzynarodowych gości - zapowiadamy najnowszy krążek Catz 'n Dogz i zdradzamy tracklistę!

Catz ’N Dogz to już niemal celebryci na międzynarodowej scenie – pojawiali na okładkach prestiżowych klubowych magazynów takich jak Mixmag czy DJ Mag, zaprasza się ich zarówno na Movement Festival w Detroit, londyński SouthWest4, Parklife w Manchesterze czy BPM Festival w Meksyku, a poza Roisin remiksowali utwory takich gwiazd jak Basement Jaxx, Kings Of Leon czy Friendly Fires. Albumem „Basic Colour Theory” pragną potwierdzić, że należą także do najciekawszych autorów i producentów na europejskiej scenie muzycznej.
„To nasz trzeci album, ale pierwszy do którego przygotowaliśmy się aż tak starannie: czytając, dyskutując, oglądając dokumenty poświęcone muzycznej scenie, szukają inspiracji. Wiele wspólnie rozmawialiśmy o artystach, którzy nas fascynują, o całym procesie twórczym, filozofii tworzenia, znaczeniu tego, co robimy, o tym jak muzyka zmienia nasze życie” – mówią.
Efektem jest ich głębokie podejście do muzyki elektronicznej, które zaowocowało albumem niezwykle atrakcyjnym dla słuchacza: od otwierającego energetycznego „Good Touch”, przez znakomite singlowe „The Joy” czy „Get It Right” (którym towarzyszą znakomite clipy), po soulowe „Killing With Kindness” czy powolnie płynące „Czas Poczeka”. Ta ostatnia kompozycja to kolejna, poza mocnym upbeatowym „Cravings” z udziałem Natu, niespodzianka dla polskiego słuchacza – utwór nagrany z towarzyszeniem orkiestry Janusza Stokłosy. W realizacji tych sesji znacząco pomógł zaprzyjaźniony z grupą Envee, znany z takich projektów jak Niewinni Czarodzieje czy Pili Palili.
Catz  ’N Dogz „Basic Colour Theory” [Pets Recordings / NoPaper Records]
data wydania: 09.10.2015
Tracklist:
1. Catz ‚N Dogz – Good Touch (Feat. Eglė Sirvydytė)
2. Catz ‚N Dogz – Stay
3. Catz ‚N Dogz – Nobody Cares
4. Catz ‚N Dogz – Killing With Kindness (Feat. Phat Kat)
5. Catz ‚N Dogz vs. Peter Bjorn & John – From Your Heart
6. Catz ‚N Dogz – Coming Back (Feat. Javeon)
7. Catz ‚N Dogz – What’s In Me
8. Catz ‚N Dogz – The Solution
9. Catz ‚N Dogz – Keep On (Feat. Green Velvet)
10. Catz ‚N Dogz – Get It Right (Feat. Tanika)
11. Catz ‚N Dogz – The Joy
12. Catz ‚N Dogz – Don’t
13. Catz ‚N Dogz – Open Door (Feat. Cloud Boat)
14. Catz ‚N Dogz – Saving You (Feat. Jono McCleery)
15. Catz ‚N Dogz – Czas Poczeka (Chyba)
16. Catz ‚N Dogz – Cravings (Feat. Natu) – Poland Exclusive
17. Catz ‘N Dogz – Not Really Sure (iTunes Exclusive)
18. Catz ‘N Dogz – The Joy (Video)
19. Catz ‘N Dogz – Get It Right feat. Tanika (Video)
foto główne: Vitali Gelwich
źródło: materiały prasowe