Caspa o wytwórni Ghost Town i „System Failure”

News
Caspa

Caspa opowiada o swojej wytwórni Ghost Town, jej muzycznej ekspansji i udowadnia EP-ką System Failure właściwość swojej maksymy "dubstep since dubstep".

Caspadubstep since dubstep

Metryczki DJ i producentów na SoundCloudzie wykorzystywane są w wszelaki sposób. Czasem przeczytanie informacji o danym muzyku zajmie nam kilka dobrych minut, czasem jest to zgrabny zlepek kilku konkretnych zdań, w niektórych przypadkach możemy liczyć tylko na linki do profili w social mediach danej osoby, a coraz częstszym zabiegiem jest tajemniczość i nieudzielanie na swój temat jakichkolwiek informacji.

Pochodzący z Londynu Caspa ograniczył swoje bio do trzech słów – „dubstep since dubstep” i chyba lepszego oraz kreatywniejszego podsumowania jego postaci wymyślić się nie dało.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W rytmie dubstep – Caspa

38-letni producent to jeden z prekursorów dubstepu, którego jest dumnym reprezentantem do dziś. Najprostszym i najbardziej przejrzystym przykładem tej tezy, jest album FabricLive.37 z 2007 roku, czyli tzw. dubstepowy game changer.

Caspa & Rusko – FabricLive.37

Wytwórnia Ghost Town

Pod koniec 2020 roku Caspa powołał do życia swoją własną wytwórnię Ghost Town, a jej oficjalny start przypieczętował EP’ką Let’s Get Weird.

Caspa przebija się przez mgłę bezprecedensowej dezinformacji i podziałów z największym od lat zestawem 140 BPM’owej prawdy. Jak zawsz w przypadku naszego nieustraszonego subowego żołnierza, muzyka wystrzeliwuje najmocniejsze strzały z samego dna okopów. – czytamy w opisie Let’s Get Weird EP.

W udzielonym wywiadzie dla portalu YourEDM, Caspa wyznaje, że poczuł potrzebę stworzenia własnej wytwórni po wydaniu mini-albumu w Bassrush i zakończonej sukcesem serii imprez syngowanych Ghost Town w Los Angeles i Chicago.

Ghost Town będzie jak na razie miejscem dla tylko i wyłącznie utworów Brytyjczyka, ale pod koniec kalendarzowego roku możemy spodziewać się kolejnego labelu jego autorstwa. Nowy twór będzie platformą dla innych utalentowanych muzyków, w którym w rolę A&R wcieli się sam Caspa.

System Failure EP jako powrót do wczesnego brzmienia dubstepu

Najnowszym materiałem 38-latka jest EP-ka zatytułowana System Failure, pełna eksperymentalnych dźwięków i okrutnie mocnych dropów. Jak sam zainteresowany wspomina, jego głównym celem było stworzenie czegoś, co będzie brzmiało potężnie zarówno na profesjonalnym systemie dźwiękowym, jak i na głośniku z telefonu lub słuchawkach.

Chciałem, żeby przekazało to prawdziwe kinowe doświadczenie z tym odartym, wczesnym dubstepowym brzmieniem… Wszystkie kawałki zostały napisane tak, by rozruszać parkiet i wywołać u ludzi „bass face”. Jest mnóstwo ludzi, którzy gadają bzdury i jak mówi tytuł mojego albumu z 2009 roku – Wszyscy mówią, nikt nie słucha.

Wykorzystując zaledwie cztery produkcje Caspa udowadnia, że brzmiący oldschoolowo dubstep jest wciąż materiałem eksportowym i jego nazwisko szybko nie zniknie z dubstepowej galerii sław.

System Failure EP jest dostępne na wszystkich streamingach, ale z SoundClouda zniknął singiel Cut That, dlatego polecamy skorzystać z usług innych platform, chociażby Spotify.

CaspaSystem Failure

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →