Była wytwórnia Four Teta usunęła jego najbardziej kultowe albumy z internetu

Four Tet

Kilka dni temu z serwisów streamingowych i dystrybucji cyfrowej zniknęły starsze, uznawane dziś za kultowe albumy Four Teta. Artysta skomentował sytuację i nie krył zawodu. To kolejna odsłona jego konfliktu z wytwórnią Domino Records.

Sytuacja na linii Four TetDomino Records staje się coraz bardziej napięta. Na początku roku Hebden oskarżył byłą wytwórnię o oszustwa związane z wysokością wypłacanych mu tantiem z tytułu dystrybucji starszych płyt. Four Tet i Domino Records rozpoczęli współpracę ponad 20 lat temu. Pod szyldem londyńskiego labelu ukazały się wczesne wydawnictwa artysty, w tym mające dziś status kultowych. Mowa m.in. o albumach Rounds (2003), Everything Ecstatic (2005) i There Is Love In You (2010)

To właśnie te pozycje zniknęły z internetu – nie można posłuchać ich za pomocą serwisów streamingowych, niemożliwy jest również zakup tych płyt w wersji cyfrowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hebden nie ukrywa żalu wobec Domino Records. Muzyk podzielił się swoimi odczuciami na Twitterze:

Jestem bardzo smutny, widząc, że [Domino] usunęło moje trzy albumy z dystrybucji cyfrowej i serwisów streamingowych. To mnie boli. Ludzie pytają, dlaczego nie mogą przesłuchać strumieniowo mojej muzyki i przykro mi, że muszę powiedzieć, że jest poza moją kontrolą.

Four Tet vs Domino Records – ciąg dalszy konfliktu

Kolejne tweety przelewają czarę goryczy jeszcze bardziej – Four Tet zwraca uwagę na brak chęci współpracy ze strony byłej wytwórni i nieszczerość jej przedstawicieli. Domino Records nie ustosunkowało się do zarzutów artysty.

W jednym z tweetów Hedben opisuje, że parę dni przed zajściem całej sytuacji, osoba reprezentująca wytwórnię zgłosiła się do niego w sprawie planowanego usunięcia z internetu całej twórczości Four Teta wydanej przez Domino Records. Przedstawiciel labelu argumentował ten ruch toczącym się procesem między Domino, a Hebdenem w związku ze wspomnianymi honorariami. Rozprawa sądowa w tej sprawie zaplanowana została na 18 stycznia 2022 roku. Hebden oznajmił, iż nie wyraził zgody na taki ruch ze strony Domino. Mimo tego, wydawca usunął wspomniane wydawnictwa.

Four Tet vs Domino Records – rozprawa już w styczniu

Analizując całą sytuację, sprawa między Four Tetem a Domino jest więcej niż skomplikowana. Artysta sam przyznaje, że podpisane 20 lat temu umowy zawierają mnóstwo nieścisłości, które wytwórnia wykorzystuje na swoją korzyść. Całość utrudnia fakt, że Domino Records jest wyłącznym posiadaczem praw dystrybucyjnych do wspomnianych wcześniej płyt. Jak jednak zauważa Hebden, nie zwalnia to wytwórni z obowiązku szanowania i uczciwego rozliczania się z twórcą, na którego dorobku zarabia się pieniądze.

Będziemy Was informować o kolejnych odsłonach konfliktu na linii Four TetDomino Records. Wierzymy, że twórczość artysty szybko wróci do internetu i znów będziemy mogli się nią cieszyć.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →