Burn Studios Audiotool – przyszłość w produkcji muzyki!

3 910
Technologia

Podczas minionej konferencji International Music Summit na Ibizie, Burn Studios zaprezentowało niezwykle ekscytujący projekt muzyczny pod nazwą Audiotool, którego ambasadorem został Richie Hawtin.

Wersja testowa Burn Studios Audiotool została zaprezentowana już rok temu podczas konferencji Amsterdam Dance Event. Teraz po 12 miesiącach projekt jest już w pełni gotowy i dostępny za darmo w sieci. O jego możliwościach przekonaliśmy się na International Music Summit na Ibizie (zobacz zdjęcia).

Audiotool to program, który pozwala na produkowanie muzyki w czasie rzeczywistym, a do jego obsługi potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu oraz Flash Player. Aplikacja została uzbrojona w kilka niezwykle przydatnych wirtualnych instrumentów, w tym w automaty perkusyjne oraz syntezatory.

„Wykorzystanie tej technologii zrewolucjonizuje sposób, w jaki będziemy podchodzić do tworzenia muzyki w przyszłości, a przyszłość nadeszła już teraz.” mówi ambasador Burn Studios Audiotool Richie Hawtin

Bez wątpienia jest to nowość w dziedzinie technologii muzycznej, która stwarza zupełnie nowe możliwości dla następnej generacji producentów. Młodzi i utalentowani artyści nie są już niczym ograniczeni. Nie trzeba już kupować bardzo drogiego sprzętu oraz oprogramowania. Audiotool to całkowicie darmowa platforma do tworzenia muzyki.

Podczas produkowania numeru do bazy Audiotool możemy zaimportować własne sample. Dodatkowym atutem programu jest pełna kompatybilność z zewnętrznymi kontrolerami MIDI. Kiedy już ukończymy utwór, bez problemu zamieścimy go na swoim profilu w serwisie Soundcloud.

Burn Studios Audiotool: www.burn-studios.audiotool.com/app