Brian Sanhaji dla Muno.pl – WYWIAD

Wywiad

"Nie podoba mi się większość techno, które obecnie wychodzi. Przeważająca część tych numerów brzmi identycznie. To nie ma nic wspólnego ze sztuką" - mówi Brian Sanhaji, który już 18 kwietnia zagra w Poznaniu.

Brian Sanhaji na początku eksperymentował z brzmieniami hip-hop, ale szybko odkrył muzykę techno i właśnie na niej skupił swoją uwagę. W latach dziewięćdziesiątych Brian fascynował się legendarnym, frankfurckim klubem Omen, który wówczas był wyznacznikiem stylu techno. Artysta swoje pierwsze kawałki wydał w 2000 roku, jeszcze pod pseudonimem Relic. Kolejnym etapem kariery Briana Sanhaji było założenie labela Enable Recordings.
W miarę rozwoju muzycznego Briana, pojawiało się coraz więcej ciekawych propozycji. Obecnie artysta współpracuje z należącą do Chrisa Liebienga wytwórnią CLR, gra na scenach wielkich eventów i prowadzi firmę Sanhaji Mastering.
Brian Sanhaji zagra live 18 kwietnia w poznańskim klubie Oczy. Z tej okazji zadaliśmy artyście kilka pytań.

BRIAN SANHAJI (CLR / FRANKFURT) – WYWIAD

Czy przygotowujesz coś specjalnego na nadchodzący event w Poznaniu?
Tak, dodam zupełnie nowy numer do mojego live! Tak więc Poznań będzie miastem jego debiutu.
W jakim punkcie życia jest teraz Brian Sanhaji? Jesteś usatysfakcjonowany tym co teraz robisz?
Oczywiście, jestem naprawdę usatysfakcjonowany tym co teraz robię. Mimo to jestem w punkcie, w którym czas robi się cenny – chciałbym robić dużo więcej, ale dzień ma tylko 24 godziny niestety.
Czy miałeś kiedyś momenty zwątpienia w swoją pasję do muzyki?
NIE!!
Jak podsumujesz ostatni rok? Udało Ci się zrealizować 100% swojego planu?
Niestety nie. Naprawdę chciałem, aby mój nowy album był gotowy w tym roku. Finalnie zdecydowałem się na wydanie kilku singli i wypuszczenie albumu w kolejnym roku.
Jakie masz plany na rok 2015? W którą stronę zmierza Twoja muzyka?
Planuję wydać kilka dobrych singli. Dwa są już skończone i będą niedługo wydane. Najpierw EP-ka na Blank Code, która wyjdzie w następnym miesiącu, a kolejna ukaże się na Droid Recordings w sierpniu. Kierunkiem jest techno, oczywiście!
Jak wygląda Twój tydzień, jeśli nie zajmujesz się muzyką?
Kiedy nie ma mnie w studio, spędzam czas ze swoją swoją dziewczyną i jej synem.
Jaki jest Twój przepis na stworzenie utworu?
Analogowe, modularne syntezatory i nie słuchać muzyki techno. Dla mnie to bardzo ważne, aby nie być pod wpływem innej muzyki. Nie podoba mi się większość techno, które obecnie wychodzi. Przeważająca część tych numerów brzmi identycznie. To nie ma nic wspólnego ze sztuką.
Gdzie widzisz siebie za 10 lat?
Spędzajacego weekend w klubie, podczas tygodnia w studio w ładnym domu z moją dziewczyną i jej synem.
Rozmawiał: Kaotik
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →