Bredren, czyli belgijski techno drum’n’bass w Sopocie – bilety

288
Eventpromo
Bredren, czyli belgijski techno drum’n’bass w Sopocie – bilety

W ostatnich latach muzyka elektroniczna mocno zwolniła i dotknęło to również drum’n’bass, który był zawsze jednym z najbardziej energicznych gatunków. Bardzo popularne ostatnio w UK i Czechach brzmienia, coraz częściej pojawią się również w Polsce. 21 lutego na V Urodzinach kolektywu Breaky Vibes w Sopocie wystąpi trio Bredren.

Bredren po raz pierwszy w Polsce- bilety

Bredren

Bredren to belgijscy artyści, którzy znani są z dziesiątek mrocznych release’ów na Flexout Audio, Dispatch Recordings czy Critical Music. W Polsce wciąż mało kojarzeni, ze względu na bardzo stonowaną odmianę drum’n’bassu, którą prezentują. Swoje pierwsze numery wydawali już na przełomie 2010 i 2011 roku i do tej pory w naszym kraju jeszcze nie wystąpili. W lutym, trójmiejski kolektyw Breaky Vibes będzie świętował 5. rocznicę działalności, na którą zaprosili wspomniane trio. Oprócz gwiazd wieczoru, organizatorzy przygotowali dwie sceny pełne artystów z całej Polski, dodatkowe nagłośnienie oraz wizualizacje.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na Biletomat.pl

Techstep w nowym wydaniu

Bredren to jedni z pionierów współczesnego deep drum’n’bass (czy coraz częściej nazywanego również techno drum’n’bass). Inspirowany na dawnym techstepie oraz muzyce techno, podgatunek podbija serca słuchaczy także wolniejszych gatunków. Nowe spojrzenie na techstep, futurystyczne brzmienie, rolujące perkusje oraz linie bass’owe, ożywiły i odświeżyły odłam, który przez wielu był już zapomniany. Ze względu na swój minimalizm, głębie oraz klimat, w ciągu krótkiego czasu techno drum’n’bass zdominował scenę w UK i Czechach, by powoli opanowywać całą Europę.

W naszym kraju djów, producentów i imprez w klimacie szeroko rozumianego deep drum’n’bass nie brakuje. Wciąż jednak nie jest to tak popularny kierunek, jak chociażby neurofunk czy liquid, które są najczęściej odwiedzanymi wydarzeniami. Dotychczas takich gości mogliśmy posłuchać głównie na słynnych seriach DrumObsession w Poznaniu, imprezach RaveRiver w Szczecinie, czy pojedynczych wydarzeniach w innych miastach. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że takich bookingów w Polsce będzie co raz więcej.

Bredren z nową EP w wytwórni Alixa Pereza

Inferno EP

Dispatch, Hospital, Critical Music, Demand– można bez końca wymieniać miejsca, gdzie trio wydawało swoją minimalistyczną muzykę, utrzymaną w mrocznym i głębokim klimacie. W ostatnich tygodniach wydali genialną EP, po raz pierwszy dla 1985 Music, które należy do samego Alixa Pereza. Po zaledwie jednym dniu, tytułowy numer Inferno, znalazł się na 1 miejscu Beatportu, w dziale drum&bass, a cała EP, weszła do 10-ki najlepszych wydawnictw tygodnia.

Bredren feat. T-man- Inferno

Bredren- Flick Knife

Bredren- Undress

Zobacz także: MunoRadar: Ankou, hybryda drum’n’bass i hip-hopu.

Depth Tones: Bredren | V Urodziny Breaky Vibes

Biletomat.pl
20-35 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.