Arecibo Message

Recenzje

Info

Data wydania:
2009/04/20
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Arecibo Message to trzeci już album irlandzkiego producenta Barry’ego Lynn’a bardziej znanego jako Boxcutter. Tytuł albumu nawiązuje do wiadomości radiowej,  wyemitowanej w kosmos 16 listopada 1974 roku, za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo do potencjalnych obcych cywilizacji pozaziemskich.

Arecibo Message składa się na trzynaście kilkuminutowych wiadomości które ukazały się na jednym krążku wydanym nakładem Planet Mu. Styl? Style? Mnóstwo! Ja doszukałem się drum n bassu, dubu, uk garage, kwaśnej elektroniki spod znaku starego Warp`a, dubstepu, funku (!) a nawet eksperymentalnego hip hopu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kosmiczne rhodes, poszatkowane perkusje, analogowe brzmienia oraz niski bas – wszystko to z typową dla Boxcuttera dbałością o szczegóły i doskonałe brzmienie. Na płycie nie ma może hitów na miarę kultowego (nie tylko wśród fanów dubstepu) Brood, jednak utwóry takie jak Mya Rave v2 nadają się całkiem nieźle na parkietowe harce. Na płycie dzieje się naprawdę bardzo dużo, muzyka jednak nie należy do najłatwiejszych w odbiorze. Warto się skupić w trakcie słuchania aby powyłapywać wiele ukrytych tam smaczków.

Sygnałów z kosmosu jeszcze nie było, wątpie jednak aby płyta przeszła tam bez echa. Prawdopodobnie cała Droga Mleczna zasłuchuje się w Arecibo Message i nie będzie miała nic przeciwko piątce, którą wystawiam za ten album. Mój murowany kandydat do płyty roku 2009.Tracklista

Tracklista:

1. Sidetrak
2. Mya Rave v2
3. Arecibo Message
4. S p a c e b a s s
5. Arcadia 202
6. Old School Astronomy
7. A Familiar Sound
8. Free House Acid
9. Sidereal Day
10. Otherside Remix (Earth Is My Spaceship)
11. Lamp Post Funk
12. Kab 28
13. A Cosmic Parent

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →