Bonobo zaczyna sezon klubowy. Nowy numer to banger

Fot. Grant Spanier
News
Bonobo - fot. Grant Spanier

Jeszcze nie zdążyliśmy oderwać się od kapitalnego albumu Fragments, nieustannie zacieramy ręce w oczekiwaniu na występy w Polsce, a tymczasem Simon Green nie zamierza spoczywać na laurach. Bonobo zaprezentował najnowszy singiel, który ma wszystkie atuty, by w nadchodzącym sezonie zawładnąć klubowymi parkietami. Oto ATK.

O tym, że Simona Greena ciągnie na parkiet, nie trzeba nikogo przekonywać. Brytyjczyk wielokrotnie udowadniał swoją klasę w tworzeniu tanecznych produkcji. Co ciekawe, wiele z nich powstaje między kolejnymi długogrającymi wydawnictwami artysty. Jednym z takich przykładów jest choćby znakomite Flashlight, które ukazało się już po premierze The North Borders, a przed nadejściem Migration.

Bonobo – Flashlight

Z kolei przed premierą tegorocznego, znakomicie przyjętego albumu Fragments (recenzję znajdziecie tutaj), Bonobo postanowił połączyć siły ze swoim dobrym druhem, Totally Extinct Enormous Dinosaurs. Efektem tej współpracy była niesamowicie taneczna EP-Ka Heartbreak / 6000 ft. (o której więcej przeczytacie tutaj).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bonobo & Totally Extinct Enormous Dinosaurs – Heartbreak

W ostatnich latach bardziej klubowe oblicze Greena dawało o sobie znać wielokrotnie. Kolejnym przykładem niech będzie tu kompilacja przygotowana dla prestiżowego cyklu sygnowanego przez fabric. Pochodzi z niej m.in. utwór Ibrik.

Bonobo – Ibrik

Na wspomnianym wcześniej Fragments także nie brakuje bardziej tanecznych akcentów. Bonobo postanowił jednak zostawić sobie kilka kart w rękawie i odsłonić je dopiero po paru miesiącach, które upłynęły od premiery swojego ostatniego krążka. Tym samym dziś możemy usłyszeć po raz pierwszy utwór ATK, kompletnie nową propozycję od Brytyjczyka.

Bonobo – ATK

Kompozycja zainspirowana została kawałkiem Dada autorstwa ghańskiego artysty Atakory Manu. Bonobo wyciągnął z niej co ciekawsze elementy i osadził na ramie pędzącego przed siebie house’owego numeru.

Jak przyznaje sam autor, utwór powstał w podobnym okresie co materiał, który znalazł się na płycie Fragments. Nie da się jednak ukryć, iż różnica stylistyczna pomiędzy zaprezentowanym dziś kawałkiem a tym, co możemy usłyszeć na ostatnim longplayu Bonobo, jest gigantyczna. Tym samym Simon Green postanowił wydać ATK autonomicznie, pod szyldem własnego labelu OUTLIER, przy wsparciu wytwórni Ninja Tune, z którą Brytyjczyk współpracuje od lat.

Sam kawałek przypominać może dokonania Disclosure z okresu albumu Energy – na myśl przychodzi choćby utwór Tondo. Bonobo kolejny raz udowadnia ogromny kunszt producencki, który pozwala mu z łatwością żonglować estetyką czy tempem. Niezależnie od tego, czy Green zabiera się za emocjonalne, downtempowe ballady jak np. Tides z Jamillą Woods, czy chce zaserwować prawdziwie taneczny banger, wychodzi mu to znakomicie.

Bonobo – Tides (feat. Jamilla Woods)

Bonobo w Polsce. Kup bilety już dziś

Zamieszczone wyżej Tides oraz inne wspaniałe pozycje z albumu Fragments i wiele więcej będziemy mogli już niebawem usłyszeć na koncertach Bonobo w Polsce. Warto dodać, że Simon Green powróci do naszego kraju w towarzystwie live bandu, co jeszcze bardziej urozmaici brzmienie najnowszego materiału i zapowiada naprawdę niesamowite wrażenia.

Przypomnijmy – Bonobo wystąpi w następujących datach i miejscach:

22 listopada – Hala Stulecia, Wrocław

23 listopada – TAURON Arena, Kraków

25 listopada – Atlas Arena, Łódź

Wejściówki na te koncerty znajdziecie na stronie Biletomat.pl.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →