Bonobo kolejnym tanecznym kawałkiem zapowiada nadchodzący album

Fot. Materiały promocyjne
News

Współautorem utworu jest brytyjski producent O’Flynn. Singiel zapowiada nowy album Bonobo, który ma się ukazać na początku przyszłego roku.

Roztańczony Bonobo

Wedle słów samego Bonobo Otomo to jeden z najbardziej klubowych groove’ów, jakie Green kiedykolwiek nagrał. Utwór powstawał w studiu Bonobo w Los Angeles, w czasie gdy Ameryka otwierała się po tygodniach lockdownu, a jego nagrywanie pozwoliło Simonowi przypomnieć sobie o radości, jaką daje taneczny luz i obcowanie z rozbawionym tłumem.

Green został wsparty w studiu przez producenta O’Flynna, który pomógł muz przekształcić sampel z głosami bułgarskiego chóru 100 Kaba-Gaidi w efektowny beat drop. Młody twórca wspomina, że współpraca z Bonobo była dla niego wspaniałym wyzwaniem:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Simon wysłał mi w zeszłym roku wiadomość z utworem, nad którym pracował. Był ciekaw mojej opinii. Zaryzykowałem i poprosiłem go o fragmenty, żeby wypróbować kilka swoich pomysłów. Zabrałem się do pracy, próbując skontrastować chór z czymś o wiele cięższym, aby zmienić kontekst, używając chóru i akordów jako chwili wytchnienia od perkusyjnych brzmień. Na szczęście Simonowi spodobało się to, co zrobiłem […]. To, że w ogóle zwrócił się do mnie ciekawy mojego zdania, zaskoczyło mnie. Przez lata był on jedną z moich głównych inspiracji, poczułem więc siłę, ale i presję, by sprostać wymaganiom, jakie Bonobo stawia wszystkim swoim produkcjom.

Bonobo – Otomo

Nowa płyta już niebawem

Album Fragments swą premierę będzie miał 14 stycznia 2022. Wśród gości na płycie swoją obecność zaznaczą też Joji, Kadhja Bonet, Jordan Rakei, Kadhja Bonet i Miguel Atwood-Ferguson. Materiał zawierać będzie 12 premierowych i ukaże się nakładem londyńskiej wytwórni Ninja Tune. Do tej pory poznaliśmy dwa nagrania z tego albumu: Rosewood oraz Tides z udziałem amerykańskiej wokalistki Jamilii Woods.

Bonobo – Fragments – lista utworów

 1. Polyghost (feat. Miguel Atwood-Ferguson) 
 2. Shadows (feat. Jordan Rakei) 
 3. Rosewood 
 4. Otomo (feat. O’Flynn) 
 5. Tides (feat. Jamila Woods)
 6. Elysian
 7. Closer 
 8. Age of Phase 
 9. From You (feat. Joji)
 10. Counterpart 
 11. Sapien
 12. Day by Day (feat. Kadhja Bonet) 

Okładka płyty Fragments

Okładka płyty Fragments


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →