Bolesna decyzja, która kosztuje wiele. Primavera Sound dopiero w 2022 roku (?)

Festiwale News

Organizatorzy Primavera Sound i w tym roku zmuszeni są odwołać dwudziestolecie swojego festiwalu. "Ze względu na ramy prawne dla dużych wydarzeń", zaplanowana między 2-6 czerwca impreza po raz kolejny musi zostać przełożona. Tym razem na 2022 rok.

Primavera Sound. Bolesna decyzja

Nie tylko Anglicy borykają się z zawirowaniami panującymi wokół branży muzycznej. Jeszcze nie tak dawno, premier Pedro Sánchez oświadczył, że przynajmniej 70 procent obywateli państwa musi zostać zaszczepionych, by Hiszpania na dobre otworzyła się dla turystów. Po zdrowy rozsądek, kosztem złudnych nadziei, poszli w Barcelonie. A konkretnie w gabinetach tamtejszego Primavera Sound. Zaplanowany na pierwszy tydzień czerwca 5-dniowe święto muzyki nie odbędzie się drugi rok z rzędu. Trudna, aczkolwiek nieunikniona decyzja w godzinach wczesnopopołudniowych została przekazana za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Podjęliśmy tę bolesną decyzję z powodu niepewności związanej z ramami prawnymi dotyczącymi dużych wydarzeń muzycznych. W połączeniu z istniejącymi obecnie ograniczeniami oznacza to, że nie możemy normalnie pracować nad przygotowaniem festiwalu. Nie możemy tym bardziej zapewnić stuprocentowej pewności jego realizacji. Choć bolesna, to jednak słuszna decyzja. Zwłaszcza dla tych z Was, którzy muszą planować swoje podróże z wyprzedzeniem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Primavera Sound. Nie ma tego złego…

Podobnie, jak w zeszłym roku, organizatorzy zapewnili posiadaczom biletów możliwość zachowania ich na przyszły rok. O zwrot pieniędzy za bilety będzie można ubiegać się od środy 2 czerwca, kiedy to zostanie ogłoszony skład Primavera Sound Barcelona 2022.

Próbowaliśmy wszystkiego. W grudniu ubiegłego roku przeprowadziliśmy próbę kliniczną w hali Apolo w Barcelonie i byliśmy w stałym kontakcie z władzami sanitarnymi, aby zbadać wszystkie możliwe rozwiązania. Dwudziestolecie Primavera Sound zasługuje na imprezę taką, jak wszystkie poprzednie. Warunki na poziomie globalnym nie przewidują, że coś takiego może się wydarzyć tego lata. Przynajmniej nie w taki sposób, żebyśmy mogli przeżyć w pełni Primavera Sound

– skomentowali włodarze katalońskiego festiwalu

Organizatorzy festiwalu będą obecnie skupiać swoją uwagę na jak najlepszym przygotowaniu się do Primavera Pro. Skierowany do profesjonalistów z branży muzycznej projekt, to nic innego, jak szeroki wachlarz konferencji, wykładów, audycji odbywających się równolegle na żywo i online z Primavera Sound. Pomimo odwołania głównej imprezy, Primavera Pro 2021 obędzie się w dniach 2-4 czerwca.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →