Bokka – Don’t Kiss And Tell

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/10/02
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Przez wielu okrzyknięty najciekawszym, polskim debiutem muzycznym, tajemniczy zespół Bokka powrócił z drugim albumem. Artyści, którzy zaliczą bardzo udany start stają przed nie lada wyzwaniem przy dalszych produkcjach – przebić debiut lub przynajmniej utrzymać tak samo dobry poziom.

Pierwszy album zespołu „Town Of Strangers” mógł na pewno przypaść do gustu zwolennikom skandynawskiej mieszanki popu, folku i elektroniki takiej jak The Knife czy Fever Ray. Dziesięć numerów zawartych na „Don’t Kiss And Tell” to dalsze brnięcie we wcześniej wspomnianą estetykę.

Początek wzbudził we mnie niemałą konsternację, ponieważ „Right Here” jest według mnie mocno przekombinowanym utworem. Dalej jest już na szczęście dużo lepiej. „ Let It”z bardzo chwytliwym refrenem, energetyczne „Flashbacks” czy „It’s There”, w którym męski wokal delikatnie wspiera przejmujący damski śpiew, z powodzeniem mogłyby znaleźć się na radiowych playlistach.

Drugim album Bokki jest z pewnością poprawny. Nie spodziewam się, że wzbudzi tak duże emocje jak debiut, ponieważ nie ma na tej płycie czegoś co by mogło wyrzucić z butów. Niemniej jednak ma w sobie coś co sprawi, że jeszcze nie raz do niej wrócę – kawał duszy i serca artystów za nią odpowiedzialnych.

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

1. Unspoken
2. The Savage
3. Let It
4. It’s There
5. Changing Lovers
6. Right Here
7. Flashbacks
8. Misdemeanour
9. So Empty 2
10. Too Far, Too Close