Boiler Room sprzedany! Nowym właścicielem jest platforma Dice

Fot. Revolume
News
Boiler Room

Londyńska platforma streamingowa Dice zakupiła markę Boiler Room. Według Resident Advisor, źródła w obu firmach potwierdziły transakcję, jednak nie ogłoszono jeszcze publicznie tej decyzji.

Dice nowym właścicielem kultowej marki

 

Dice & Boiler Room

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Źródła Resident Advisor twierdzą, że uruchomiony w 2010 roku Boiler Room zachowa pełny skład teamu pracowników oraz biuro we wschodnim Londynie. Kapitał na tę transakcję w Dice pochodził z funduszu Vision Fund 2 firmy SoftBank, uruchomionego w 2019 r. w celu inwestowania w start-upy technologiczne.

Boiler Room

Od lat jestem fanem Boiler Room, a oni są światowymi liderami w dostarczaniu fanom niesamowitych wrażeń. Blaise [Boiler Room CEO] i ja dyskutowaliśmy od ponad roku o tym, jak lepiej wspierać artystów i im więcej rozmawialiśmy, tym bardziej byliśmy podekscytowani współpracą. Połączenie Boiler Roomu z dystrybucją i technologią Dice stwarza duże możliwości w zrównoważonym, przejrzystym i uczciwym modelu

– Phil Hutcheon, założyciel Dice.

Skandkandbass x Boiler Room Festival

Jak Boiler Room wypromowało talenty

W roku 2019, sześć miesięcy przed występem w Boiler Room, Sherelle była gotowa na dobre rzucić muzykę, skupić się na codziennej pracy i porzucić pomysł bycia profesjonalną DJ-ką. Potem wystąpiła na BR. Mniej niż 100 osób zostało zaproszonych do obejrzenia 26-latki grającej w studiu w Hackney, ale miliony obejrzały ją online. Obecnie specjalistka od jungle i footworków jest jednym z najczęściej komentowanych talentów w kulturze klubowej: dwóch agentów, własna wytwórnia płytowa i rezydentura w BBC Radio 1.

W ciągu nocy zgromadziłam tysiące obserwujących. Niektórzy z nich byli DJ-ami i producentami, których kocham i szanuję od lat

– Sherelle.

Sherelle x Boiler Room x DJ Set

Założyciel BR, Blaise Bellville, opisuje swoją firmę jako niezależną platformę muzyczną, która jest kuratorem kultury i która łączy underground z fanami na całym świecie za pośrednictwem Internetu. Założenie jest proste: BR zorganizuje imprezę pełną ludzi, sfilmuje DJ-a grającego seta na żywo, a następnie wyemituje go online. Ponad dwa miliony osób zasubskrybowało kanał YouTube, a trzy miliony śledzi programy na Facebooku.

Jaki kształt przybierze BR, po transferze do Dice? Wkrótce się przekonamy.

Bilety na wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →