Bjork zaprezentowała nowy, hipnotyzujący teledysk do utworu Losss

News
Björk dla Sonos Radio

Najbardziej znana obywatelka Islandii podzieliła się efektem swojej współpracy z Tobiasem Gremmlerem. Rezultat jest imponujący. Zobacz nowy teledysk Bjork.

Bjork – nie tylko muzyka

W ostatnich latach Bjork chętnie próbuje swoich sił w innych dyscyplinach sztuki niż jedynie muzyka. Po teatralno-koncertowym projekcie Cornucopia, islandzka artystka znalazła chwilę, by stworzyć teledysk do piosenki Losss. Utwór pochodzi z krążka Utopia, ostatniej jej płyty, wydanej w 2017 roku. Współproducentami nagrania byli Arca i Eric C. Burton, znany jako Rabit.

Wideoklip to dzieło Bjork i jednego z najciekawszych twórców wizualnych ostatnich lat. Jest nim Tobias Gremmler ma na koncie liczne, nagradzane na całym świecie produkcje. Niemiecki reżyser jest także wykładowcą uniwersyteckim, autorem książek, projektantem i muzykiem. Specjalizuje się w dynamicznej animacji, w której operuje geometrycznymi kształtami. Z jego usług i talentu korzystali twórcy filmowi, autorzy przedstawień teatralnych czy też wielkie koncerty. W dorobku Gremmlera znajdziemy dzieła stworzone dla London Symphony Orchestra czy Nike. Zobaczcie próbkę jego warsztatu na profilu w serwisie Vimeo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bjork – zobacz nowy teledysk

Tobias Gremmler w teledysku dla Bjork zawarł wszystko to, za co jego animacje doceniane są na całym świecie. Połączenie inspiracji geometrią, motoryką ludzkiego ciała i muzyką dało niesamowity efekt. Eklektyczny wideoklip, od którego nie można oderwać wzroku, stanowi doskonałą ilustrację dla utworu. Estetyka pracy Gremmlera zdaje się idealnie pasować do stylu Islandzki. Zobaczcie klip do Losss.

Sama Bjork o teledysku mówi tak:

Oparliśmy wizualizacje na rozmowach między naszym wewnętrznym optymistą a pesymistą. Kiedy to nagrywałam, próbowałam śpiewać niższym tonem dla jednego z nich (pesymisty), w lewym głośniku, i wyższego dla optymisty, w prawym. A jeśli posłuchasz tego na słuchawkach to będzie to pasować do tego wyobrażenia…

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →