Wystawa Björk do zobaczenia w Poznaniu

Lifestyle

Gratka dla miłośników muzyki Björk, sztuki oraz nowych technologii - wystawa Bjork Digital zostanie pokazana po raz pierwszy w Polsce.

Wystawę Björk Digital dotychczas można było oglądać w Londynie, Los Angeles, Tokio, Houston i Barcelonie. Artystka pokazuje w niej sztukę przyszłości za pomocą technologii VR.
Film „Black Lake” wprowadzi widzów w świat panoramicznych wizuali i otoczy ich specjalnie zaprojektowanym systemem dźwięku przestrzennego. Film, wyreżyserowany przez Andrew Thomasa Huanga został nakręcony na wyżynach Islandii. Huang współpracował także z Björk przy „Stonemilker VR„, projekcie, który przenosi widza do prywatnego występu.
Przy „Mouthmantra VR” Björk współpracowała z reżyserem Jesse’em Kandą. Film jest nagraniem z wnętrza ust artystki, podczas gdy wykonuje tytułowy utwór. Z kolei „Notget VR„, w reżyserii Warrena Du Preez’a i Nicka Thorntona Jonesa, przedstawia Björk jako olbrzymią cyfrową ćmę.

Wystawa zawiera także interaktywną przestrzeń edukacyjną, która prezentuje innowacyjną appsBiophilia, aplikację stworzoną przez Björk, pozwalającą odkrywać muzykę, naturę i technologię.
Na wystawie prezentowana jest również szeroka gama filmów Björk, obejmujących 24-letnią karierę artystki i jej współpracę z reżyserami filmowymi, w tym nagradzanym Spike Jonzem, Michelem Gondrym, Nickiem Knightem i Stephanem Sedanaouim.
W dniach od 3 do 31 października niezwykłe dzieła Bjork będzie można podziwać w Poznaniu, w ramach 11. edycji Art & Fashion Forum w Starym Browarze.
Więcej informacji wkrótce na: http://starybrowar5050.com/AFF/
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →