Godny konkurent dla Ableton Live?

Technologia

Berlińska firma Bitwig przygotowuje konkurencyjne do Ableton Live oprogramowanie Bitwig Studio. Produkt jest obecnie w fazie beta-testów.

Mimo tego, że Ableton Live jest obecny na rynku od wielu lat, do tej pory żaden inny software nie zagroził mu w kategorii oprogramowania sprawdzającego się zarówno w studio jak i podczas występów live. Zadania stworzenia pierwszego, prawdziwego konkuretna podjęła się berlińska firma Bitwig, która swoim produktem zamierza uderzyć w dokładnie tę samą grupę docelową co Ableton.
Bitwig obrał sprytną taktykę, gdyż zamierza wprowadzić w swoim Bitwig Studio funkcje, które są od dawna pożądane przez użytkowików Ableton Live. Nowe oprogramowanie oprócz kompleksowych narzędzi do produkcji, występów live oraz DJ-ingu, oferować będzie m.in. natywne wsparcie dla Windows, Mac i Linux, 64-bitowy silnik, obsługę wielu monitorów, połączenie widoków aranżacji i sesji oraz rozszerzone opcje automatyzacji. W kolejnych wersjach Bitwig Studio zostanie wprowadzona możliwość jednoczesnej edycji projektu przez kilku użytkowników za pośrednictwem sieci LAN lub internetu.
Obecnie trwają beta-testy Bitwig Studio, na które można zapisać się za pośrednictwem strony producenta. Tam też znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące produktu.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →