Biolog stworzył pierwszego winyla z mikroorganizmami i…. brzmi to świetnie!

fot. MIKAEL HWANG / psients.com
Lifestyle News Technologia
signal

Koreański artysta, a z zawodu biolog Mikael Hwang, tworzący pod aliasem Psients, stworzył pierwszy na świecie nośnik, który zawiera i jest pośredniczony przez... mikroorganizm!

Psients – biotechnologia w praktyce

Mikael Hwang, czyli Psients, stworzył Signal, aby wyrazić swój entuzjazm dla muzyki elektronicznej. Naukowiec, który został artystą zainspirował się technikami stosowanymi w laboratoriach do hodowli mikroorganizmów. Wydawnictwu towarzyszy wystawa sztuki, która w tym roku zadebiutowała na południowokoreańskim Paradise Art Lab Festival.

AESCA Design – Signal

Signal to projekt z pogranicza biologii, dźwięku i muzyki: jest to pierwsza iteracja stworzenia żywego instrumentu, który jest także pierwszym na świecie grywalnym, żywym nośnikiem muzycznym. Signal składa się z trzech elementów – instalacji, obiektu i muzyki – jest inspirowany biologicznymi praktykami laboratoryjnymi hodowli mikroorganizmów na szalkach Petriego oraz moją nieustającą miłością do muzyki elektronicznej. Instalacja przenosi widzów w świat komórek drożdży, zachęcając ich do wyobrażenia sobie, jak takie miejsce mogłoby brzmieć i jak biologia może być wykorzystana w muzyce w przyszłości. W centrum instalacji znajduje się obelisk, w którym jest umieszczony obiekt przypominający zarówno szalkę Petriego, jak i płytę winylową. Wewnątrz obiektu można znaleźć kolonie drożdży o barwie białawej, a nad nimi – na górnej powierzchni obiektu – znajduje się szereg toczonych rowków, które przekazują sygnały dźwiękowe

– czytamy w opisie produktu na Instagramie.

Zobacz także: eJay – mokry sen niejednego współczesnego producenta

Psients – biologia dla przyszłości muzyki

W wywiadzie dla Art Style koreański artysta wspomina, że na jego twórczość wpływ ma wiele czynników. Mikael Hwang dąży do rozwoju badań naukowych nad żywymi instrumentami i z pasją wierzy, że muzyka elektroniczna będzie miała biologiczną przyszłość, a jego innowacja podniesie świadomość wartości dźwięku w nauce. Artysta-naukowiec wciąż sampluje i pobiera nagrania organizmów i przekształca je w muzykę elektroniczną – warto śledzić jego twórczość, bo poza tym, że prezentuje się nieźle wizualnie, tak brzmieniowo jest nie lada rarytasem dla purystów techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kluby i parkiety taneczne to niezbędne przestrzenie, w których ludzie mogą tańczyć i cieszyć się muzyką – tam rozkwitła moja miłość do muzyki elektronicznej. Chcę ewoluować od tych miejsc do wystaw lub galerii, w których muzyka i dźwięk mogą pełnić inną rolę, gdzie ludzie mogą słuchać, myśleć i zastanawiać się nad swoim otoczeniem, zamiast reagować na bezpośredniość przestrzeni takich jak klub

– mówi Hwang w Art Style.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze wspomnieć o polskim akcencie – artysta na swoim profilu na Instagramie na zdjęciu profilowym ma wizerunek… Stańczyka Matejki!

Wyjątkowe mini-wydawnictwo Signal możecie posłuchać również na streamingach.

Psients – Signal EP

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →