Bez obowiązku szczepień, ale i bez festiwalu. Burning Man przełożony na 2022 rok

Fot. Shaneberry Photography
Festiwale News
Burning Man, Burning Man 2021

Do końca kwietnia mieliśmy poznać decyzję organizatorów, dotyczącą obowiązku szczepień osób chcących wziąć udział w tegorocznej edycji Burning Man. Dziś już wiemy, że jeden z najbardziej spektakularnych festiwali muzycznych świata został oficjalnie odwołany.

Tegoroczna edycja, przełożonego już raz festiwalu, miała odbyć się w dniach 26 sierpnia – 3 września. Zdaniem zespołu Burning Man, niepewność związana z pandemią i krytykowany przez większość obowiązek ewentualnych szczepień, uniemożliwiła realizację przedsięwzięcia.

Burning Man

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Burning Man

Burning Man 2021 oficjalnie odwołany

Trzeba uczciwie przyznać, że dla organizatorów festiwali ostatnie tygodnie to prawdziwy rollercoaster emocji. Inaczej nie mogło być w przypadku Burning Man, który do ostatniej niemalże chwili czekał z ogłoszeniem swojego wydarzenia. Dziś już wiemy, że pustynia Black Rock w północnej Nevadzie i w tym roku, obejdzie się festiwalowym smakiem.

Wszyscy w Burning Man Project byliśmy zajęci przewidywaniem wszystkich możliwych scenariuszy, które pozwoliłyby nam przywrócić nasze pustynne miasto do życia w 2021 roku. Zmiennych jest wiele, a nasza zdolność do pokonywania wyzwań jest wysoka. W Stanach Zjednoczonych, możemy czuć, że światełko na końcu tunelu jaśnieje. Mimo, że wciąż jesteśmy w trakcie pandemii niepewności, które trzeba rozwiązać, są niemożliwe do rozwiązania w czasie, który mamy.

– tłumaczą w oficjalnym oświadczeniu włodarze BM

Warto przypomnieć, że spora część uczestników festiwalu, wyraziła dezaprobatę wynikającą z obowiązku szczepień, jako jeden z wymogów uczestnictwa w wydarzeniu. Organizatorzy postanowi skupić się na edycji w 2022 roku licząc na pełen sukces jej realizacji.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →