Re-Animations Vol. 1

Recenzje

Info

Data wydania:
2009/03/02
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Duet o jakże długiej nazwie – Beyond The Wizard’s Sleeve, tworzą Erol Alkan i Richard Norris. Panowie postanowili zebrać wydawane wcześniej w wersjach limitowanych, remixy znanych numerów na jednej kompilacji zatytułowanej po prostu ‘Re-Animations vol.1’. Trzeba przyznać, że zaserwowali nam spory gatunkowy misz-masz.

Już od samego początku jest melodyjnie i przebojowo. Dla tej dwójki nie ma granic – zestawiają ze sobą remixy Tracey Thorn i Simian Mobile Disco czy Goldfrapp i The Chemical Brothers. Z pozornie spokojnej przeróbki kawałka ‘Battle Scars’ z hipnotycznymi samplami bębenków, przechodzimy do tanecznej reinterpretacji numeru Franz Ferdinand. Tak jak nie lubię tej indie-formacji, tak ogromnie podoba mi się ‘Ulysses’ w wersji Erola i Richarda. Potem trochę orientalnych motywów, połączenie niesamowitej energii z folkowym podbiciem w znanym ‘Young Folks’, żeby dojść do house’owego i nostalgicznego remixu utworu Badly Drawn Boy, ‘Promises’.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tak mija nam pierwsza połowa płyty. Druga jest co prawda równie przebojowa, ale bardziej psychodeliczna. Dużo melancholijnych wokali, gitary i zadziorne, młodzieńcze granie. Tylko, że jakoś łatwiej przychodzi mi łyknąć muzykę w wykonaniu Beyond The Wizard’s Sleeve niż tą, kreowaną przez będące ostatnio na fali pop-rockowe kapele, pozostające raczej dzieckiem hype’u niż talentu. W przypadku ‘Re-Animations vol.1’ jest odwrotnie.

Talent do tworzenia chwytliwych, wpadających w ucho dźwięków, wyłapuje się już w pierwszych chwilach. Zero ściemy, zero ratowania się obecnością sławnych producentów czy gości. A do tego cudowne zwieńczenie całości w postaci poruszającej wersji ‘Losing The Will To Survive’ (Findlay Brown) na quasi-country modłę.

Komplet dwunastu remixów, z których co jeden to lepszy, rozwijające się i trzymające w napięciu numery z pojawiającymi się czasem niespodziewanymi zwrotami akcji i melodie do nucenia pod nosem już po pierwszym zapoznaniu się z płytą. To wszystko można odnaleźć na tym wydawnictwie. Z pewnością ten album to jeden z poważniejszych kandydatów do kompilacji roku, chociaż kto wie czy nie zostanie zdetronizowany – szykowana jest druga część. Być może panowie zdążą jeszcze w tym roku?

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Tracklista:

1. The Chemical Brothers – Battle Scars (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
2. Franz Ferdinand – Ulysses (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
3. Late Of The Pier – The Bears Are Coming (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
4. Peter Bjorn And John – Young Folks (Beyond The Wizard’s Sleeve Re-Animation)
5. Tracey Thorn – Raise The Roof (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
6. Badly Drawn Boy – Promises (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
7. Goldfrapp – Happiness (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
8. Midlake – Roscoe (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
9. Dust Galaxy –    Come Hear The Trumpets (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
10. Real Ones – Outlaw (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
11. Simian Mobile Disco – Love (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)
12. Findlay Brown – Losing The Will To Survive (Beyond The Wizards Sleeve Re-Animation)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →