Berlińskie kluby i promotorzy wchodzą na sądową ścieżkę przeciw zakazowi działalności

News
berlińskie kluby walczą z zakazem tańczenia

16 grudnia została złożona skarga do sądu administracyjnego w Berlinie. Wśród składających pozew znajdują się między innymi KitKatClub, Club OST oraz znany DJ - Paul van Dyk.

Nie dzieje się dobrze u naszych zachodnich sąsiadów. Jakiś czas temu pisaliśmy o zaostrzonych restrykcjach w Berlinie, które wstrzymują działalność klubów, a chwilę temu można było przeczytać o zamykaniu granic przez Niemców. Nowy wariant wirusa daje się wszystkim we znaki, ale niektórzy pomimo tych trudności nie poddają się i walczą o przywrócenie sceny tanecznej w stolicy. Skargę do sądu administracyjnego złożyło aż 11 przedstawicieli klubów oraz promotorów. Na tą grupę składają się m.in: Club OST, Insomnia, Matrix, Aseven, Revolver Party, Soda Club, Der Weiße Hase oraz legenda muzyki trance Paul Van Dyk, a asystuje im prawnik Niko Härting.

O branży klubowej inaczej, czyli impreza od kuchni a koronawirus
fot. materiały prasowe

Uzasadniony sprzeciw

,,Zamiast być w klubie, to urządzane są prywatne imprezy” mówi Härting w swoim oświadczeniu. ,,Zakaz tańca jest nieodpowiedni, jeżeli chodzi o kontrolowanie zakażeń.” Wnioskodawcy oczekują, że restrykcje o zakazu tańczenia w klubach zejdą najpóźniej do 30 grudnia. ,,Organizatorzy zainwestowali bardzo dużo pieniędzy w imprezy sylwestrowe, które wyprzedały się w tysiącach biletów” można dalej przeczytać w oświadczeniu ,,Jest ryzyko, że brak ponownego otwarcia poskutkuje stratami w milionach. Berlińska scena klubowa od wybuchu pandemii znajduje się w fatalnej sytuacji i nic nie wskazuje na jej poprawę.”

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Clubcommision również wypowiedział się na ten temat. W poście na Instagramie sprzeciwiają się restrykcjom i w zamian proponują obowiązkowe testy PCR, aby wejść na imprezę. ,,Przy współpracy ze szpitalem Charité udowodniliśmy naukowo, że nie istnieje duże ryzyko zakażenia podczas eventów w klubach, jeśli testy są konsekwentnie wykonywane i sprawdzane”. Jesteśmy bardzo ciekawi jak sytuacja się rozwinie Niemczech.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →