Berlin: ruszają imprezy tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Fot. www.breakinglatest.news
News
Kluby na równi z teatrami

20 sierpnia władze Berlina zniosły restrykcje nałożone na imprezy halowe. Za okazaniem paszportu covidowego każdy będzie mógł wejść do klubu. W przypadku negatywnego testu na obecność wirusa, nie będzie można uczestniczyć w życiu nocnym miasta. To nie jest bowiem dowód na odporność.

Kluby tylko dla zaszczepionych

Mimo zielonego światła dla imprez plenerowych, ogłoszonego 18 czerwca — kluby pozostały zamknięte. 20 sierpnia zniesiono jednak częściowo restrykcje. Oficjalne statystyki pokazały, że poprzedniego dnia w Berlinie było 475 nowych zakażeń koronawirusem. W przypadku odwołania o ponowne nałożenie poprzednich ograniczeń, będzie ono rozpatrywane przez Wyższy Sąd Administracyjny Berlin-Brandenburgia. Przypominamy, że jakiś czas temu w Berlinie zorganizowano testowe imprezy przez jeden weekend. 2 tys. mogło się bawić w sześciu klubach (Salon Zur Wilden Renate, Kitkat, SO36, Crack Bellmer, Festsaal Kreuzberg, i Metropol). Jak się okazało, eventy przebiegły pomyślnie.

Berlin

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

W międzyczasie klub nocny Arena zorganizował własną serię imprez ze szczepieniami na początku sierpnia, podczas których grali DJ-e, a klubowicze otrzymywali szczepionkę Pfizera-BioNTech.

Berlin, klub Kater Blau (open air 2021)

Katastrofa ekonomiczna branży klubowej

Mimo obostrzeń, imprezy cały czas trwały, ale organizowane nielegalnie. Kolektyw Meditanzion, połączył rave z jogą i jak nazwa sama wskazuje z medytacją. Wielu Berlińczyków, spotykało się w parkach, żeby móc potańczyć. Zamknięcie klubów, z których słynie stolica Niemiec, miało poważne ekonomicznie skutki.

Together we change feat. MediTanZion (16.06.2020)

Kiedy w marcu 2020 roku Berlin odnotowywał rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, miejski senator ds. zdrowia publicznego Dilek Kalayci oświadczył, że „teraz nie jest czas na imprezy!” Liczne kluby w stolicy zostały zmuszone do zamknięcia, aby powstrzymać wybuch epidemii – wśród nich był legendarny berliński klub nocny Berghain.

W czerwcu 2020 oficjalna stopa bezrobocia w Berlinie wzrosła o 2,7%. Żadna inna część Niemiec nie odnotowała aż tak gwałtownego wzrostu. Hotele odnotowują obecnie 80% do 90% pustych miejsc noclegowych. Niemieckie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji (DEHOGA) nazwało tę sytuację „katastrofą”. Żadne inne europejskie miasto nie odczuło tak dramatycznego spadku liczby odwiedzających.

Polub muno.pl na Facebooku:

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →