Berlin: ruszają imprezy tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców

Fot. www.breakinglatest.news
News
Kluby na równi z teatrami

20 sierpnia władze Berlina zniosły restrykcje nałożone na imprezy halowe. Za okazaniem paszportu covidowego każdy będzie mógł wejść do klubu. W przypadku negatywnego testu na obecność wirusa, nie będzie można uczestniczyć w życiu nocnym miasta. To nie jest bowiem dowód na odporność.

Kluby tylko dla zaszczepionych

Mimo zielonego światła dla imprez plenerowych, ogłoszonego 18 czerwca — kluby pozostały zamknięte. 20 sierpnia zniesiono jednak częściowo restrykcje. Oficjalne statystyki pokazały, że poprzedniego dnia w Berlinie było 475 nowych zakażeń koronawirusem. W przypadku odwołania o ponowne nałożenie poprzednich ograniczeń, będzie ono rozpatrywane przez Wyższy Sąd Administracyjny Berlin-Brandenburgia. Przypominamy, że jakiś czas temu w Berlinie zorganizowano testowe imprezy przez jeden weekend. 2 tys. mogło się bawić w sześciu klubach (Salon Zur Wilden Renate, Kitkat, SO36, Crack Bellmer, Festsaal Kreuzberg, i Metropol). Jak się okazało, eventy przebiegły pomyślnie.

Berlin

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W międzyczasie klub nocny Arena zorganizował własną serię imprez ze szczepieniami na początku sierpnia, podczas których grali DJ-e, a klubowicze otrzymywali szczepionkę Pfizera-BioNTech.

Berlin, klub Kater Blau (open air 2021)

Katastrofa ekonomiczna branży klubowej

Mimo obostrzeń, imprezy cały czas trwały, ale organizowane nielegalnie. Kolektyw Meditanzion, połączył rave z jogą i jak nazwa sama wskazuje z medytacją. Wielu Berlińczyków, spotykało się w parkach, żeby móc potańczyć. Zamknięcie klubów, z których słynie stolica Niemiec, miało poważne ekonomicznie skutki.

Together we change feat. MediTanZion (16.06.2020)

Kiedy w marcu 2020 roku Berlin odnotowywał rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, miejski senator ds. zdrowia publicznego Dilek Kalayci oświadczył, że „teraz nie jest czas na imprezy!” Liczne kluby w stolicy zostały zmuszone do zamknięcia, aby powstrzymać wybuch epidemii – wśród nich był legendarny berliński klub nocny Berghain.

W czerwcu 2020 oficjalna stopa bezrobocia w Berlinie wzrosła o 2,7%. Żadna inna część Niemiec nie odnotowała aż tak gwałtownego wzrostu. Hotele odnotowują obecnie 80% do 90% pustych miejsc noclegowych. Niemieckie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji (DEHOGA) nazwało tę sytuację „katastrofą”. Żadne inne europejskie miasto nie odczuło tak dramatycznego spadku liczby odwiedzających.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →