Otoczenie Berghain straci swój klimat?

News

Naprzeciw słynnego berlińskiego klubu planowana jest budowa komercyjnej dzielnicy rozrywki, skierowanej dla całych rodzin. Jaki wpływ będzie miała inwestycja na przyszłość Berghain?

Już niedługo osobom opuszczającym Berghain po całonocnym techno-maratonie ukaże się zupełnie inny krajobraz. Jak donosi berlińska prasa, w pobliżu klubu, obok Mercedes-Benz Arena (dawniej O2 Arena), powstanie komercyjna dzielnica rozrywki z wielką kręgielnią i mnóstwem atrakcji skierowanych dla całych rodzin. Szykuje się więc duży kontrast – po jednej stronie surowy budynek i mnóstwo ludzi ubranych na czarno, po drugiej kolorowe, nowoczesne zabudowania i spacerujące rodziny z dziećmi.
Całkiem możliwe, że za kilka lat władzom Berlina zacznie przeszkadzać szara, industrialna okolica Berghain i powtórzy się historia sprzed lat. W 2004 roku został rozebrany budynek niemniej kultowego klubu Ostgut (jego spadkobiercą jest Berghain) z powodu rozbudowy zaplecza konferencyjnego hali O2. Póki co, stali bywalcy Berghain mogą spać spokojnie.
Zobacz też:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →