Before TNM 2017: Hypnotic Brass Ensemble

Wydarzenie

27 listopada w Katowicach wyjątkowy koncert zagra Hypnotic Brass Ensemble - dziewięcioosobowa orkiestra uliczna z Chicago, słynąca z żywiołowych występów.

W skład zespołu Hypnotic Brass Ensemble wchodzi siedmiu braci pochodzących z bardzo muzykalnej rodziny. Ich ojcem jest Phil Cohran, uznany trębacz jazzowy, który był m.in. jednym z filarów orkiestry Sun Ra i mentorem The Pharaohs. Braterska orkiestra powstała na bazie wcześniejszego „rodzinnego” projektu Phil Cohran Youth Ensemble, w którym muzycy szlifowali umiejętności jeszcze jako nastolatkowie. Później zarabiali na życie graniem na ulicach Chicago, by w 2001 roku wydać własnym sumptem pierwszy album.
Od tamtej pory Hypnotic Brass Ensemble zagrali setki koncertów na całym świecie i współpracowali m.in. z Prince’em, Mos Defem, De La Soul, Eryką Badu, Damonem Albarnem z Blur i Tonym Allenem. Ich najbardziej znany utwór „War” trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Igrzyska Śmierci”. Inspiracje Hypnotic Bass Ensemble to nieskrępowane dźwięki nowoorleańskiego karnawału, jazzowa swoboda, lubieżny funk, uduchowiony soul oraz rozbujany rytm hiphopu, ale także rock, reggae, muzyka bałkańska oraz calypso.
Znakiem rozpoznawczym zespołu są pełne pasji i zaangażowania koncerty, które ociekają energią i spontanicznością. Nie inaczej będzie 27 listopada w Hipnozie podczas Before Tauron Nowa Muzyka 2017.
Źródło: materiały organizatora
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →