Będzie letni festiwal w Poznaniu – We Have Sound

News

Poznań dołączył do grona miast, w których odbywają się letnie festiwale muzyczne. Z końcem czerwca poznaniacy będą mogli powiedzieć "We Have Sound" - bo tak właśnie będzie się nazywał organizowany przez agencje Kukabara festiwal.

Impreza odbędzie się 26 i 27 czerwca w amfiteatrze na Cytadeli. Cytadela to niegdyś największy w Europie śródmiejski obiekt militarny, obecnie ogromny park niemal w samym centrum Poznania. Zielone “płuca miasta”. Nieprzypadkowo zespół Radiohead zdecydował, że właśnie w tym miejscu odbędzie się ich jedyny w tej części Europy koncert.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

W latach 60-tych ubiegłego wieku powstał tam teatr letni, zbudowany w czynie społecznym przez młodzież Poznania, mający upamiętniać  przyjaźn polsko – radzieckią. Amfiteatr, podobnie jak socjalizm, czasy świetności ma za sobą. Obecnie wygląda jakby pochodził z antycznej Grecji, co dodaje mu swoistego uroku. Stał się miejscem chętnie odwiedzanym,  szczególnie przez ludzi młodych. Można tu pokontemplować w samotności lub spotkać się z przyjaciółmi. W ciepłe letnie wieczory brakuje tam tylko jednego – dobrej muzyki. Tak zrodziła się idea zorganizowania festiwalu właśnie w tym miejscu. To właśnie oryginalna, pełna uroku sceneria ma być tym, co odróżnia ten festiwal od innych.

 

 

Profil muzyczny festiwalu to szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Obok znanych z bezkompromisowości artystów niszowych, takich jak Snax i Golden Bug, wystąpią równieź niemalże ocierający sie o pop Seelenluft czy Solale. Podczas dwóch czerwcowych nocy poznański amfiteatr wypełnią dźwięki zarówno mroczne jak i pogodne, taneczne, lecz również sprzyjające kontemplacji. 

Cechą wspólną wszystkich zaproszonych przez organizatorów artystów jest ich niezależność oraz nowatorskie, pełne młodzieńczej witalności podejscie do muzyki.

 

Więcej:

26 i 27 czerwca We Have Sound Festival @ Cytadela Poznań

www.myspace.com/wehavesoundfestival

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →