„Because Music Matters” przywraca nadzieję na powrót do normalności

News
Fot. Because Music Matters

Pięć dni, pięć koncertów, pięć scen i maksymalnie zachowany reżim sanitarny. A wszystko w połowie lutego w Luksemburgu. Mogąca pomieścić 1 200 gości sala koncertowa została na te okoliczności całkowicie wyprzedana. Maksymalna ilość gości nie przekraczała jednak setki. Jak to wyglądało w praktyce?

Because Music Matters. Najwyższy stopień reżimu

Puste kluby, sale koncertowe, hale widowiskowe. Trzymające się ostatkiem sił europejskie i światowe branże muzyczne nie są w sukurs tym, którym najbardziej zależy na zmianie obecnego stanu. Z takiego założenia wyszedł Olivier Toth, dyrektor generalny sali koncertowej Rockhal w Luksemburgu. Postanowił on w połowie lutego zorganizować 5-dniowy cykl koncertów, w trakcie których testowano specjalną koncepcję higieny i reżimu sanitarnego.

Na miejscu została ustawiona specjalna scena 360 stopni, wokół której usiadła setka koncertowiczów w bezpiecznej odległości od siebie. Przed wejściem na koncert trzeba było przejść przez specjalistyczną i bezdotykową kontrolę bezpieczeństwa. Całość odbyła się pod szyldem Because Music Matters.

Oprócz stosowanych środków bezpieczeństwa, osoby chcące zakupić bilety na koncerty z cyklu Because Music Matters zgadzają się poddać bezpłatnemu badaniu Covi-19 przed każdym koncertem, a także siedem dni po nim. Projekt ten został wprowadzony, aby umożliwić władzom ścisłe monitorowanie sanitarne w ramach badania przyszłego bezpiecznego powrotu wydarzeń kulturalnych.

Fot. Because Music Matters

Fot. Because Music Matters

Because Music Matters. Sukces projektu

W hali Rockhal od 10 do 14 lutego zagrało łącznie 5 zespołów: Glass Museum (fortepian i perkusja), Cleveland in the Dark (electro-house), Claire Parsons i Klein (jazz-soul), Fusion Bomb (metal) i C’est Karma z Francis of Delirium (akustycznie). Olivier Toth, dyrektor generalny obiektu, nie ukrywał radości z sukcesu przedsięwzięcia:

Byliśmy zachwyceni, że publiczność tak chętnie kupowała bilety na koncerty i chętnie do nas wracała. Jesteśmy wdzięczni za ich entuzjazm i udział. Jest to dla nas prawdziwy dowód wsparcia dla naszej inicjatywy, dla artystów i dla wszystkich osób pracujących w naszej branży. Jak sama nazwa projektu wskazuje, muzyka rzeczywiście odgrywa istotną rolę w dobrym samopoczuciu ludzi. Moje serdeczne podziękowania kieruję również do Ministerstw Kultury i Zdrowia, urzędów zdrowia, artystów, naszych pracowników i usługodawców. Bez nich sukces Because Music Matters nie mógłby się obyć.

Podobnie, jak w przypadku wydarzeń testowych w Lipsku, Barcelonie i podobnych inicjatyw obecnie planowanych w Europie, wyniki i wnioski z koncertów Because Music Matters pomogą innym w obraniu podobnej drogi wyjścia z kryzysu. Dzięki inicjatywom tego typu, przeanalizowanie i zrozumienie wpływu pandemii na przebieg koncertów, jest o wiele łatwiejsze. W końcu cel jest jeden – powrót do wydarzeń w warunkach pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich zaangażowanych: artystów, personelu i fanów.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


„Otwieramy koncerty” – polska branża muzyczna walczy o swoje

25 czerwca 2020
„Because Music Matters” przywraca nadzieję na powrót do normalności

Bolesna decyzja, która kosztuje wiele. Primavera Sound dopiero w 2022 roku (?)

3 marca 2021
„Because Music Matters” przywraca nadzieję na powrót do normalności

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.