Beatport traci miliony dolarów

News

Kłopoty finansowe, a w końcu bankructwo SFX Entertainment odbiły się na jednym z najpopularniejszych internetowych sklepów z muzyką elektroniczną.

Beatport w 2013 został kupiony za kwotę 50 milionów dolarów przez potentata showbiznesu, firmę SFX Entertainment. Do SFX należą takie marki jak m.in. Tomorrowland, Awakenings czy Mayday Festival.
Robert F. X. Sillerman, właściciel SFX Entertainment, traktował Beatport jako zwierciadło tego, co jest popularne w muzyce EDM. Działania nowego zarządu zaowocowały powstaniem m.in. serwisu streamingowego i nowym layoutem sklepu.


Robert F. X. Sillerman
Pierwsze objawy problemów serwisu pojawiły się w 2015 roku, kiedy to Beatport chwilowo zamroził wypłaty dla wytwórni muzycznych. Na początku tego miesiąca SFX Entertainment ogłosiło bankructwo, ale sam Beatport miał pozostać niezagrożony. Okazuje się jednak, że serwis nie pozostaje bez problemów. Jak donosi billboard.com, sklep w 2014 roku przyniósł 7,1 miliona dolarów zysku, natomiast w 2015 już… 5,5 miliona strat.
Beatport jak dotąd nie wydał w tej sprawie żadnego oświadczenia, ale miejmy nadzieję, że cyfrowi didżeje nie stracą wygodnego narzędzia do kupowania muzyki.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →