Nadchodzi 'słuchawkowa’ rewolucja?

Lifestyle

Dizajnerzy i inżynierowie ze Studia Banana Things zaproponowali zupełnie nowy sposób na słuchanie muzyki i wszystko wskazuje na to, że już w 2016 roku będziemy mogli cieszyć się dźwiękami bez użycia małżowin usznych. Nadchodzi Batband!

Batband to urządzenie, które emituje dźwięk wprost do naszej czaszki i ucha wewnętrznego. Dla dociekliwych poniżej schemat działania tego gadżetu.

Urządzenie zapewnia interesujące doznania dźwiękowe. Pierwsi melomani, którzy mieli okazję testować prototyp, zgodnie stwierdzają, że przy słuchaniu muzyki za pomocą Batband „czuć” muzykę wypływającą wprost ze środka głowy. Podobna technologia jest wykorzystywana w niektórych aparatach słuchowych czy w Google Glass.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Plusem, a zarazem minusem urządzenia jest docieranie do nas dźwięków z uszu. Może i nie zostaniemy potrąceni przez autobus słuchając ulubionego kawałka, ale to przecież możliwość odcięcia się od świata przy pomocy tradycyjnych słuchawek jest ich jednym z głównych atutów.
Jeśli spodobał Wam się ten pomysł, możecie go wesprzeć na Kickstarterze. Banana Things aby wprowadzić produkt w życie, potrzebuje 150 tysięcy dolarów. Kampania zebrała już ponad 200 tysięcy, więc wszystko wskazuje na to, że Batband pojawi się w Europie planowo w 2016 roku w cenie ok. 550 złotych.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →