Bassiani na Ukrainie. Festiwalowa fuzja wschodnich gigantów

Eventpromo
ickpa

Rzadko zdarza się w historii, aby po jednej edycji festiwalu nazywać go kultowym. Robiąc research wśród dziennikarzy i uczestników, wszyscy wspólnym głosem twierdzą - czegoś takiego jeszcze nie było. Ukraiński festiwal Ickpa powraca po zeszłorocznej, obłędnej edycji, która dla wielu była jedną z najlepszych imprez jakiej doświadczyli.

Gruziński vibe na ukraińskiej ziemi

Ickpa to trzydniowy festiwal celebrujący muzykę elektroniczną i dialog kulturowy. Kuratorem oraz założycielem inicjatywy są ludzie odpowiedzialni za gruzińskie, elektroniczne dobro narodowe Bassiani. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-3 lipca w Kijowie.

Ickpa dąży do tego, aby stać się nowym podmiotem na europejskiej scenie festiwalowej, która gromadzi i integruje doświadczenia wschodu i zachodu. Festiwal ma pełnić rolę jednoczącego parasola dla postsowieckiej kultury tanecznej. Bassiani łączy siły ze społecznością Kijowa i Tbilisi, ale nie tylko. Organizatorzy podjęli także współpracę z takimi partnerami jak 20ft Radio i Veselka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ickpa

Organizatorzy Ickpy zdecydowali się na lokalizację w Kijowie, głównie ze względu na swoje połączenie między Europą Zachodnią a przestrzenią postsocjalistyczną. Łącznik ten ma charakter nie tyle geograficzny co przede wszystkim kulturowy. Bliskość ta wiąże się z potencjałem miasta do stania się tyglem, gdzie nagromadzone przez cały rok doświadczenia społeczne i kulturowe znajdą swoje ujście w tańcu.

Ickpa

Ekstraliga techno

Na podanie choćby częściowego line-upu wciąż musimy poczekać, jednak w tym kontekście należy być wyjątkowo spokojnym. Bassiani znane jest z wybitnych selekcji – na ich imprezach pojawia się elita techno – wyłącznie taka, która na to miano zasłużyła sobie dzięki swojej twórczości. W zeszłym roku pojawili się między innymi DVS1, Jeff Mills, Etapp Kyle b2b Daria Kolosova, Nastia, Roman Flugel czy VTSS.

Wierzymy, że jesteśmy gotowi ostatecznie potwierdzić nową datą tegorocznej edycji Ickpa Festival. Miejscem jest oczywiście Kijów i Sanatorium Khvylia. Do Kijowa przyjechaliśmy około rok temu z pomysłem stworzenia miejsca spotkań dla tancerzy ze wschodu i zachodu. Zafascynował nas potencjał Kijowa jako tygla procesów kulturowych. Jesteśmy przekonani, że ten potencjał ponownie zostanie wykorzystany, pomimo wszystkich napięć geopolitycznych.

– organizatorzy Ickpa Festival

Zapowiada się na coś więcej niż impreza. Nasza redakcja melduje się na miejscu, będziemy na bieżąco informować o kolejnych szczegółach dotyczących tegorocznej edycji.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →