Bass Astral czyni performance „Techno do miłości”

fot. Michał Ostrowski
News

Bass Astral hucznie zdążył zaanonsować swoją trasę Solaris, wydać singiel oraz... poinformować swoich fanów, że Techno do miłości, na które czekamy już od przeszło roku, ostatecznie ukaże się jeszcze w 2021.

Bass Astral – bliżej niż dalej

Wszystko po kolei. Solowa płyta Kuby Tracza miała ukazać się dobry rok temu, lecz jak to bywa – rzeczywistość zweryfikowała zamiary artysty. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Nie mając większego wyboru, czekamy, a zazwyczaj ta cierpliwość wychodzi na dobre, bo wyczekane rzeczywiście smakuje nieco lepiej. Ostatnie kilka miesięcy było zapewne dla muzyków tak frustrujące, jak i inspirujące. Skoro Techno do miłości nie ukazało się planowo, należy przypuszczać, że pandemia miała niebagatelny wpływ na to, jak finalnie będzie brzmieć album.

Przeczytaj: Bass Astral wyrusza w kosmiczną trasę Solaris

To już ekscytacja, bo przyznam, że dosłownie nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła przesłuchać całego tego krążka. Póki co, dostaliśmy ledwie przedsmak w postaci singla Before I died, nagranego wspólnie z Ericonne. Bardzo szczodry, jak na początek, bo to utwór dobrze ponad sześciominutowy, potężny. Jeszcze kilkanaście lat temu, myśląc o tak długim promocyjnym numerze w wytwórni popukaliby się w czoło.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bass Astral zapowiada płytę Techno do miłości

Bass Astral & Ericonne – „Before I died” – okładka singla

Bass Astral – trudno nie oceniać książki po okładce

I zazwyczaj ma to dość pejoratywny wydźwięk, aczkolwiek w tym przypadku – to są zwyczajnie dobre przeczucia. Techno do miłości nie plasowało się w czołówce albumów, na jakie oczekiwałam z szybko bijącym sercem. Do czasu. Before I died to utwór, który totalnie rozbija i roztkliwia, jest jednocześnie uspokajający, jak i obrzydliwie wręcz niepokojący. Już samą tylko warstwą muzyczną wywołuje dość skrajne emocje, balansujące na granicy niebezpiecznego dysonansu. Bass Astral porusza i to porusza dramatycznie. Olbrzymie zróżnicowanie, zmiany tempa, klimatu – nie mam pojęcia, jak udało mu się zmieścić w jednym tylko utworze taki ogrom treści. Gościnny udział Ercionne uwydatnia niespokojne wrażenie, mimo wokalu, który mógłby zagłaskać na śmierć.

Bass Astral & Ericonne – Before I Died (Official Video)

Techno do miłości ukaże się tej jesieni

Bass Astral właśnie podzielił się oficjalną datą premiery swojego debiutanckiego albumu. Techno do miłości ukaże się 15 października nakładem Mystic Production, a preorder można już zamawiać pod tym adresem. Artysta opatrzył zapowiedź swego albumu wyczerpującym, szczerym oraz emocjonalnym komentarzem.

Mimo iż chciałem zrobić wszystko sam, to zrozumiałem, że muzykę najbardziej kocham robić razem. Każda piosenka na tej płycie to inna relacja. I mimo, że będzie napisane, że to płyta solowa, to jest ona bardziej jak ekscentryczna orkiestra.
Na swojej muzycznej drodze spotkałem wielu wspaniałych ludzi. Z niektórymi mówiliśmy sobie na melanżach “zrobimy coś wierzę”, innych podziwiałem na scenie i marzyłem, żeby razem coś nagrać. Z jednymi pisałem jedynie na internetowym komunikatorze, z drugimi kradłem konie, z trzecimi medytowałem, z czwartymi piłem, z piątymi tańczyłem, z szóstymi gadałem po nocach, a siódmych sobie wymyśliłem. To płyta o miłości, miłości do kobiety, do tych ludzi, oraz do tych, którzy będą tego słuchać. Na ‘Techno do miłości’ zaśpiewali i zagrali znajomi i przyjaciele napotkani przez wszystkie 6 lat życia Bass Astral.
Muzyka komponowana, gwizdając przy pianinie albo programowana mozolnie na komputerze. Są na niej kompozycje autorskie oraz remixy polskich kapel. Są to piosenki taneczne jak i melancholijne, piosenki poważne i te lekkie. Momentami eksperymentalne, wzniosłe a za chwilę boleśnie bezpośrednie. W swoich poszukiwaniach chciałem robić piosenki ambitne, tworzone z przypadku. Wypuszczać kontrolowany, melodyjny chaos i łączyć z zapadającymi w pamięć refrenami. Muzyka na tej płycie to miks gatunków który nazywam Polish EDM. Starałem się stworzyć miejsce na każdego rodzaju twórczość, która chciała się przez nas wyrazić.
Na płycie usłyszycie gościnnie: hania rani, Gypsyandtheacidqueen, Sarka, Ericonne, DID, Palka, ULTRA, Erektion, Against the Grain, Lulu x Uaziuk, Tomek Tracz, Jakub Marcel, Leszek Zadymka czy Jose Pepe Kumba. Za oprawę graficzną odpowiedzialna jest krakowska artystka i tatuatorka Kasia Zagórska Zagórczi.
Pochodzę ze wsi Brzeźnica. W wieku dojrzewania uciekłem z niej i chciałem się odciąć bo wydawała mi się zamknięta. Zaznałem miejskiego życia, ukształtowałem się jako muzyk, poznałem wszystkich muzycznych przyjaciół i towarzyszy. Wielu z nich usłyszycie na tej płycie. Po latach w mieście wróciłem do wiejskiego życia i nagrałem ten album.
Moją główną muzyczną idea jest połączyć to co stoi w sprzeczności.
Dlatego “Techno do miłości”.
Raz cepem, raz wierszem
– Bass Astral
Bass Astral zapowiada płytę Techno do miłości
Bass Astral – „Techno do miłości” – okładka albumu

Bass Astral – Techno do miłości – tracklista

1. Before I Died ft. Ericonne
2. Samotność w klubie disco ft. ULTRA
3. Waiting for love ft. Ericonne & Sarka
4. Water ft. DID
5. Fool ft. Leon Zadymka
6. Scream ft. Hania Rani
7. Gdzieś indziej ft. Palka
8. Dostałem pierdolca ft. Erektion
9. Pałace ft. Lulu x Uaziuk
10. Rozłąka majowa 404 ft. Against The Grain
11. Jungle beatz ft. Jakub Marcel
12. Daleko ft. Jose Pepe Kumba
13. Cold Night ft. Tomek Tracz
14. Love is ft. Gypsy

Bass Astral – Katowice, Poznań, Łódź – bilety

Artysta w ramach trasy Solaris zagra siedem niezwykłych setów, w siedmiu różnych miastach w całej Polsce. Bilety na wybrane spośród wydarzeń znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Bass Astral | 31 lipca Katowice | 13 sierpnia Poznań | 21 sierpnia Łódź

Biletomat.pl
79 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →