Barbara Morgenstern w trasie po Polsce

News

13 stycznia na koncerty do Polski przyjeżdża Barbara Morgenstern. Na jeden z nich, w poznańskim Eskulapie, mamy dla Was 3 podwójne wejściówki.

Nazywano ją „niemiecką królową elektropopu” i „berlińską odpowiedzią na Bjork”. Niezależnie od etykietek, łatek i szufladek, w jakich niejednokrotnie zamykano jej twórczość, Barbara cały czas poszukuje. Na jej najnowszym krążku nastąpił odwrót od ulubionego syntezatora Vermona, któremu niegdyś artystka poświęciła cały album, w stronę akustycznych piosenek – jeszcze piękniejszych niż dotąd (o ile to w ogóle możliwe).

Muzyka Morgenstern cały czas jest nieprzewidywalna. Tym razem melancholijnym wielkomiejskim songom towarzyszy mniej elektroniki, a „BM”, bo taki tytuł nosi nowa płyta Barbary, przepełniona jest dźwiękiem fortepianu i gitar.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

 

Jednak na koncercie z pewnością doczekamy się niezapomnianych elektronicznych pochodów, tak dobrze znanych z poprzednich płyt Barbary. Jej twórczość jest fenomenem samym w sobie, podobnie jak jej popularność w Polsce, gdzie niemieckojęzyczni śpiewacy nie mają lekko. W Polsce publika Barbarę kocha, a ona na ostatniej płycie odwdzięcza się nie byle jak: śpiewając po polsku! Przy tym ukłonie w stronę swojej wiernej publiczności znad Wisły, Barbara wciąż pozostaje wierna przywiązaniu do brzmień niełatwych, awangardowych.

 

Obok tak charakterystycznych przyjemnych melodii, odnajdziemy w muzyce Morgenstern dużo szorstkości, tak jakby chciała do własnej współczesnej opowieści o świecie dodać postindustrialne akcenty, zabarwiając sielankę melancholią. Jej muzyka bardzo dobrze oddaje klimat środkowej Europy, gdzie obok miłej duszy nostalgii co krok napotykamy na pęknięcia krajobrazu, rysy na życiorysach, ideologiczne kakofonie. Lektura obowiązkowa!

Do końca tygodnia w różnych miastach Polski odbędzie się 6 koncertów Barbary Morgenstern:

13.01.09 Wtorek @ Wrocław, OPT
14.01.09 Środa @ Katowice, Elektro
15.01.09 Czwartek @ Kraków, RE
16.01.09 Piątek @ Warszawa, CDQ
17.01.09 Sobota @ Łódź, Jazzga
18.01.09 Niedziela @ Poznań, Eskulap wygraj wejściówki!!!

wszystkie koncerty o 20:00

 

więcej:

http://www.myspace.com/barbaramorgenstern

 

Barbara Morgenstern – Seattle

 

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →