Banany z „białym bonusem” u naszych sąsiadów

Fot. Pixabay.com
News
Banany inne niż wszystkie

Skrzynki z bananami w Czechach skrywały „małą” niespodziankę – prawie 1 tonę kokainy.

Banany inne niż wszystkie

Czescy policjanci przejęli w zeszłym tygodniu transport 840 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 370 milionów złotych. Narkotyki odnaleziono w transporcie… bananów. Transport przypłynął z Kolumbii do Hamburga, a potem drogą lądową został dostarczony do naszych południowych sąsiadów.

Mało tego, funkcjonariuszom nie udało się wykryć olbrzymiej przesyłki od razu i część narkotyków trafiła do sklepów i marketów rozsianych po całym kraju. Dopiero teraz śledczy docierają do niektórych z nich. Mamy nadzieję, że właściciele nie zdążyli spróbować białego proszku, który leżał pod bananami….

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Śledczy kryminalni ustalili, że towary z tej samej partii zostały rozprowadzone w kilku innych miejscach w Czechach. Dlatego we współpracy z Administracją Celną Republiki Czeskiej i innymi podmiotami prowadzimy obecnie kontrole tych miejsc i inne działania

– napisali czescy funkcjonariusze w informacji do mediów.

Nakazy aresztowania już wydane

Należy wspomnieć, że jest to w historii Czech rekordowa ilość kokainy, którą przechwycono podczas jednej akcji. Tamtejsza policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wstępnie ustalono, że kokaina przybyła do Europy z Ameryki Środkowej. Policjanci chcą ustalić, w jaki sposób przemytnikom udało się przetransportować narkotyki do Czech i kto dokładnie miał być ich odbiorcą. Na ten moment władze wydały nakazy aresztowania 38 osób – obywateli Włoch, Słowenii, Chorwacji, Bułgarii, Holandii i Kolumbii.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →