Badania pokazują, że większość DJ-ów doświadcza wypalenia zawodowego

Fot. Pixabay
News
Los DJ-a nie taki lekki

Pirate Studios przebadało 1,500 klubowych artystów. Okazuje się, że większość DJ-ów doświadcza wypalenia zawodowego.

Los DJ-a nie taki lekki

Nowe badanie przeprowadzone przez Pirate Studios wśród 1500 brytyjskich DJ-ów wykazało, że 66% z nich przynajmniej raz doświadczyło wypalenia zawodowego.

Pirate zwraca uwagę, że Mental Health UK definiuje wypalenie jako „stan fizycznego i emocjonalnego wyczerpania”, który występuje „w przypadku długotrwałego stresu”. Niektórzy uczestnicy badania, poproszeni o opisanie uczucia wypalenia, porównywali je do histerii lub przytłoczenia, podczas gdy inni opisywali uczucie rozdrażnienia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Głównym powodem wypalenia zawodowego była presja finansowa – 85% respondentów opisywało pracę w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin w innych sektorach, próbując jednocześnie „zaistnieć” w sztuce. Jedna osoba odpowiadająca na ankietę stwierdziła, że zagrała 62 koncerty w ciągu roku, równolegle z pracą na pełen etat, podczas gdy inny anonimowy respondent powiedział: „Musiałem być w około 8 zespołach, aby wszystko działało, co było koszmarem do zarządzania logistycznego”.

W innym miejscu ankiety, 72% artystów stwierdziło, że doświadczyli wydawania więcej pieniędzy na swoją praktykę twórczą niż zarabiają.

DJ na samozatrudnieniu

NAINA, która wraz z SHERELLE prowadzi wytwórnię Hooversound i jest DJ-em rozmawiała z Pirate o swoim niedawnym doświadczeniu wypalenia, mówiąc: „To trudne, kiedy stajesz się samozatrudniony, możesz zostać zakopany w tak wielu projektach, że zapominasz o wzięciu wolnego czasu”.

Niedawno kupiłem swoje pierwsze mieszkanie, co było moim celem od jakiegoś czasu, ale presja, jaką na siebie wywierałam, sprawiła, że ledwo starczało mi czasu na odpoczynek. Mój sposób myślenia był szalony. Myślę, że musisz doświadczyć wypalenia zawodowego, aby nie dopuścić do jego powtórzenia. Odkrywasz swoje granice i zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest robienie przerw – powiedziała Dka.

Wymienia ona różne metody dbania o siebie, takie jak terapia, rysowanie, ćwiczenia i dobry sen, jako sposoby na powstrzymanie wypalenia.dj

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →