Baasch i Sadowski przedstawiają teledysk promujący soundtrack do „Balladyny”

Fot. Materiały promocyjne
News
Baasch i teatr

Do sieci trafił właśnie znakomity wideoklip do utworu Echa grobowych rozwalin Baascha, pochodzącego z soundtracku do spektaklu Balladyna w reżyserii Oskara Sadowskiego.

Baasch i sample z opery

Rok temu, w czasie lockdownu, premierę miała Balladyna w reżyserii Oskara Sadowskiego – pierwszy wirtualny spektakl z pogranicza teatru i kina eksperymentalnego, wykorzystujący wiele technik, od wideo przez animacje 3D, aż po elementy zaczerpnięte ze świata gier. Reżyser zaprosił do współpracy wielu wybitnych aktorów, m.in. Katarzynę Figurę, Jacka Poniedziałka, Sandrę Korzeniak, Marcina Kowalczyka, Bartka Gelnera czy Martę Ziębę. Wszyscy, zamknięci w domach, grali przed kamerami telefonów i sami filmowali spektakl. To właśnie do tej produkcji muzykę nagrał Baasch.

Ścieżka dźwiękowa Balladyna. Echa Grobowych Rozwalin jest bardzo eklektyczna. Zawiera elementy ambientu, muzyki klubowej, mocne fragmenty rodem z horrorów i lekkie nuty, potraktowane z przymrużeniem oka. Syntezatory i beat maszyny mieszają się z dźwiękami waltorni, harfy i samplami z opery. Baasch postanowił zarejestrować wokale przy użyciu dyktafonu w iPhonie, aby brzmienie muzyki korespondowało z charakterem DIY spektaklu. Teraz soundtrack ze spektaklu trafił również do sieci. Towarzyszy mu wideoklip do utworu Echa grobowych rozwalin, wyreżyserowany przez nikogo innego, jak Oskara Sadowskiego. Teledysk możecie zobaczyć poniżej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Baasch – Echa grobowych rozwalin

Ta ścieżka dźwiękowa może zdziwić moich fanów. Jest bardzo różnorodna, czasami smutna, czasami dramatyczna, czasami baśniowa. To też soundtrack do mojej izolacji. Praca nad tą muzyką pomogła mi znieść ten pierwszy moment zamknięcia w czterech ścianach, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia i co nas czeka – napisał w informacji prasowej Baasch.

Baasch i teatr

Klip przypomina teatralny performance, zarejestrowany różnymi technikami (np. telefonami i kamerami analogowymi VHS), łączący różne dziedziny sztuki (np. taniec, wideo art, kolaż). Nawiązuje estetycznie do Balladyny, która również była wyjątkowo interdyscyplinarnym dziełem.

Baasch ma na koncie jeszcze jeden uznany soundtrack – do filmu Płynące wieżowce w reżyserii Tomka Wasilewskiego.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →