Baasch i Kacperczyk na dopingu prezentują „Sportową Warszawę”

News
Baasch Kacperczyk Sportowa Warszawa

Baasch kontynuuje wątek urbanistycznego pogubienia. Razem z braćmi Kacperczyk portretuje stolicę w singlu Sportowa Warszawa, zapowiadającym winylową edycję albumu Noc.

Baasch – muzycznie o Warszawie

Baasch oswaja się ze śpiewaniem po polsku, okraszając je tym, co zna i w czym sprawdza się fenomenalnie już od swojego debiutu. Oleista, gęsta elektronika dominuje Sportową Warszawę i obleka utwór klimatem zatłoczonej stolicy, stojących w korku samochodów oraz wiszącego nad miastem smogu. Przez niespokojną, rozedrganą muzykę przebija się wątek zdominowania przez miasto, całkowitego pochłonięcia, a także, paradoksalnie, sprasowania aglomeracji w jednostce. Brzmieniowo to kluczenie między rozpraszającym syczeniem ulic, a tym wszystkim, co jest w nich pociągające. Poprzez te nieco jazgotliwe dźwięki, Baasch wraz z duetem Kacperczyk (Maciejem oraz Pawłem) portretują Warszawę, nie zostawiając na niej suchej nitki.

Baach i Kacperczyk Sportowa Warszawa

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. Kacper Dudziak

Baasch drąży alternatywę

Sportowa Warszawa napisana jest na bazie kontrastów i muszę przyznać, że fantastycznie wypadają w niej zestawienia przeciwieństw. Oczekiwania a rzeczywistość, minimalistyczne mruczenie Baascha i prawie rapowy wkład Macieja Kacperczyka, wątpliwości wyrażone, lecz nigdy nie rozwiane. Temperament duetu z SBM Label sprytnie uzupełnia rozwleczoną melancholię oraz niejasne tęsknoty Bartka. Te, mimo krótszej formy i tak dominują utwór, grają pierwsze skrzypce, zaburzają dosłowność.

Baasch feat. Kacperczyk – Sportowa Warszawa

Noc jako album hipertekstualny

Ciekawym tropem będzie tu oczywisty follow’up do Miasta, czwartego singla, promującego Noc i próba interpretacji tych utworów w jednym kontekście. Wówczas, chronologicznie pierwszeństwo przyznałabym Sportowej Warszawie, uznając ją za niejaki prequel do historii opowiedzianej przez Miasto. Dalej, kawałek płynnie kontynuuje tematykę (z) Nocy, jednocześnie tekstowo będąc pomnikiem stolicy. Lub – dowolnego miejsca, które najpierw cię przeżuje, wypluje, a potem, przekornie – z uśmiechem ulula do snu.

Baasch i Kacperczyk Sportowa Warszawa

fot. Kacper Dudziak

Sportowej Warszawie towarzyszy znakomity teledysk wyreżyserowany przez Tymona Nogalskiego oraz Dawida Misiornego. Klip wyraźnie podkreśla aurę pośpiechu oraz pogubienia, nakreśloną przez Baascha oraz duet Kacperczyk; czarno-biały obraz podbija te wrażenia i uwypukla poczucie obcości i stanów oderwania.

zdjęcie główne: fot. Daniel Warmuziński

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →