Axel Boman i dużo nowej muzyki już we wrześniu nakładem Mule Musiq

News
Axel Boman

Axel Boman, szwedzki didżej, producent i wydawca, zapowiedział premierę nowego krążka. Pierwsza do 2017 roku EPka pojawi się już we wrześniu.

Axel Boman – debiut, Studio Barnhaus i John Talabot

Axel Boman, który wspólnie z Kornelem Kovacsem i Petterem Nordkvistem prowadzi oficynę Studio Barnhaus, wydał solowy debiut w 2013 roku. Doskonale przyjęty album Family Vacation stał się dla Szweda przepustką do występów w największych klubach całego świata. Niespieszny, organiczny house, do którego zakradał się ambient, stał się znakiem rozpoznawczym Bomana.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wraz z charakterystycznym brzmieniem Kovacsa i Nordkvista, w szybkim czasie Studio Barnhaus stało się labelem o wyrazistej osobowości. W portfolio sztokholmskiej wytwórni znajdują się niezwykle różnorodne brzmieniowo produkcje, lecz dominantą jest tu wspólna płaszczyzna, na której spotyka się twórczość każdego z założycieli. Mowa tu o nieskrępowanej schematami muzyce house, czasem w minimalistycznej, niemal chilloutowej odmianie, czasem w surowej, dynamicznej i tanecznej.

Po sukcesie debiutu, Axel Boman wydawał kolejne nagrania, czy to w formie EPek, czy pojedynczych utworów. Ostatni zaprezentowany kawałek to pochodzący z czerwca 2018 roku quasi-akustyczny Forgot About You (Piano Version), gdzie wokalnie udzieliła się zaprzyjaźniona ze Szwedem artystka Miljon. Piosenka pojawiła się na kompilacji Studio Barnhus Volym 1, składającej się z aż trzech winylowych krążków.

Forgot About You (Piano Version) była jedyną (nie licząc dość ekscentrycznego wybryku jakim był „świąteczny” numer Holiday Extreme) nową produkcją Bomana od czasu ostatniej EPki, nagranej wspólnie z Johnem Talabotem jako Talaboman i zaprezentowanej w styczniu 2017. Tym razem Szwed zapowiedział premierę nowego wydawnictwa, które ukaże się pod szyldem nienależącej do niego wytwórni.

Axel Boman w Mule Musiq

6 września nakładem Mule Musiq światło dzienne ujrzy EPka Le New LifeW japońskim labelu należącym do Toshiya Kawasakiego wydawali już m.in. Fort Romeau, Motor City Drum Ensamble czy Prins Thomas. Na Le New Life znajdzie się osiem utworów. EPka pojawi się w sprzedaży w formie 12-calowej płyty winylowej. W serwisie SoundCloud można już posłuchać jej fragmentów.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →