Automatik Night 33 feat. JENNIFER CARDINI!

News

Jennifer Cardini – największa obok Miss Kittin gwiazda tanecznej sceny znad Sekwany i pierwsza kobieta w barwach legendarnego Kompaktu – już 16 maja zagra w poznańskim klubie SQ na kolejnej imprezie z cyklu Miler Fresh Sound Automatik Night.

Pochodząa z Paryża Jennifer Cardini wraz z rodaczkami Miss Kittin i Chloe, a także wspólnie z zaprzyjaźnioną Ellen Allien od długiego czasu należy do głównych rozgrywających na europejskiej scenie muzyki klubowej.

Jej najnowszy miks „Feeling Strange” wydany w marcu tego roku w barwach wytwórni Kompakt potwierdził, że Cardini to absolutna czołówka nowoczesnego tech-electro, a sam szef labela – Michael Mayer mówi o niej „our french connection for Kompakt” a jej umiejętności i selekcje jako „zjawiskowe”

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


foto by: hervehubert.com

Cardini zaczynała swą karierę didżejską jako nastolatka – zaraz po eksplozji rave nad Sekwaną. Jej pierwszymi mistrzami byli Laurent Garnier i Jeff Mills, choć Jennifer do dziś znana jest z niezwykłej muzycznej erudycji i swobody  łączenia najróżniejszych muzycznych nurtów. 

Nie rozumiem ludzi, którzy kurczowo trzymaja sięjednego stylu” – mowi.

W drugiej połowie lat 90-tych współtworzyła wraz z Sextoy legendarne już duo Pussy Killer, które na europejskie parkiety wprowadzał surowe tony mocnego electro-punka. Cardini stała się wówczas rezydentką jednego z najważniejszych na Starym Kontynencie klubów techno – The Rex.

To tam rozwinęła swój unikalny styl na przecięciu minimalizmu techno z Berlina i Kolonii i elegancji szkoł francuskiej. W niedługim czasie wraz z Fany i Chloe  w paryskim klubie Pulp rozkręcały cotygodniowe imprezy, które przyczyniły się do renesansu – po fali popularności miękkiego french touch –  mocnych klubowych dźwięków we Francji.

Niezwykł talent Cardini, jej konsekwencja i organizacyjne zdolności sprawiły, że cieszy się niezwykłm respektem w środowisku tanecznej elektroniki. Wyrazem szacunku było choćby zaproszenie do współpracy przez  Black Strobe. W wydanym przez Output kultowym kawału „Me And Madonna” Arnaud Rebotini i Ivan Smagghe wykorzystali właśnie jej głos.

Zaś wydawnictwa Cardini w takich wytwórniach jak CROSSTOWN REBELS, MOBILEE, KILLTHEDJ, tylko umocniły jej pozycję na scenie. Od lat regularnie grywa też w czołowych berlińskich klubach –  Tresor, WMF, Maria, a także w tokijskim The Womb. Niemal corocznie jest też gościem festiwali Sonar i Primavera w Barelonie.

Na współczesnej scenie muzyki tanecznej niewielu jest twórców, którzy łączą niezwykłą charyzmę i wybitne umiejęności i nieprzypadkiem sama Miss Kittin mówi o niej – “matka chrzestna” francuskiego techno.

16.05.2008 start 22:00
Miller Fresh Sound
Automatik Night 33 feat. JENNIFER CARDINI!
SQ KLUB (Stary Browar)

JENNIFER CARDINI [KOMPAKT, Paris]

PETTER VON COIL [Beats Friendly. DED]
SSIXA [Polish The Dancefloor. Londyn]

VISUALS: SYLWESTER [Wwa]

chillout_special
bilety: 15-25 PLN

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →