AUTOMATIK! Night 22 prezentuje TROY PIERCE!!

News

Dwudziesta druga edycja cyklu AUTOMATIK Night! to wydarzenie na które fani minimalowych dźwięków rodem z kanadyjskiej wytwórni M_nus czekają od dawna. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Troy Pierce będzie pierwszym gościem z tego topowego labelu, który zagra klubową imprezę w Polsce! Już 20 kwietnia 2007 w poznańskim SQ klub!

Richie Hawtin to ikona muzyki elektronicznej. Należąca do niego wytwórnia M_nus szturmuje od dłuższego czasu czołówki wszelkich podsumowań dotyczących muzyki elektronicznej.

Popularność samego Hawtina (nieprzerwana od ponad 10 lat!) i jego artystyczna konsekwencja stały się punktem zapalnym niesamowitego i triumfalnego renesansu minimalnej muzyki klubowej. Magda, Mark Houle, Loco Dice czy wreszcie Troy Pierce to dziś ikony nowej fali minimalu, która pod hasłem  „Minimize To Maximize“ szturmuje listy bestsellerów i kluby całego świata.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Troy Pierce będzie pierwszym gościem z tej topowej wytwórni, która zagra klubową imprezę w Polsce!  W planach jesienne występy Magdy!

Troy Pierce ma za sobą niesamowicie udany rok – firmował bardzo popularny remix Depeche Mode („Everything Counts“). Dobija do pierwszej dziesiątki najlepszych Djów niezwykle wpływowego niemieckiego magazynu „Groove“. Na M_nus wydał kawałek „25 Bittches“, który stał się sporym hitem, podobnie jak remix dla Ellen Allien czy wydany pod szyldem Louderbach album „Enemy Love“.

Umieszczony na najpopularniejszej kompilacji 2006 r. „Min2Max“ jego utwór „GRVL“ był jednym z jej najjaśniejszych punktów! Sporo tych sukcesów, jak na producenta i DJ-a, który swą profesjonalną przygodę z muzyką elektoniczną rozpoczął w 2001 roku.

Urodził się w strategicznie idealnie usytuowanym miasteczku Muncie w stanie Indiana – stąd tylko 4 godziny samochodem do Chicago i tyle samo do Detroit! A przecież stamtąd popłyneły rewolucyjne dźwięki amerykańskich mistrzów Techno i House takich jak Jeff Mills, Richie Hawtin czy Derrick Carter.

Pierwsze zdecydowane kroki w stronę własnych produkcji czy DJowania uczynił jednak znacznie później – w czasie swego pobytu w Nowym Jorku. Prawdziwym przełomem okazała się jednak wizyta w Detroit w 2001 r. i spotkanie Magdy, dzięki której z kolei poznał Marka Houle. Trio, przyjeło nazwę Run Stop Restore, ale jego funkcjonowanie okazało się trudne, bo Troy mieszkał nadal w NYC, Magda w Berlinie, a Mark Houle w Wondsor (Kanada).

W 2003 r. idąc śladem Richie Hawtina i Magdy w końcu znalazł swój dom w Berlinie, który przez lata ugruntował sobie pozycję stolicy muzyki elektronicznej. Sukcesy przyszły szybko, a ich kulminacją stał się 2005 r. kiedy M_nus opublikował swoją rewolucyjną kompilację „Minimize To Maximize“, której towarzyszyła trasa w takich klubach jak „Robert Johnson“ (Offenbach), „Paradiso“ (Amsterdam) czy „Watergate“ (Berlin).

Sety Troy’a uzbrojone w elektroniczne cacka spod znaku Ableton Live, Final Scratch czy Cyloop zrobiły piorunujące wrażenie powodując istną reakcję łańcuchową wśród fanów i krytyków. Nie ma wątpliwości, że podobnie będzie także w poznańskim SQ! Czekamy!

2007.04.20 (piątek) AUTOMATIK Night 22

Klimat: electro, techouse, minimal house

main floor:
TROY PIERCE (m_nus / usa)
JACEK SIENKIEWICZ (recognition / w-wa)
PETER PAIN (rmi.fm / pzn)
KOSAA (micromission.org / pzn)

chillout special

Wizualizacje: PAAVO (vjpaavo.com)

Start: 22:00

Bilety: przedsprzedaż 20 zł (sklep Mayer – ul. Szkolna 17, e24 – Stary Browar – ul. Półwiejska 42, przedsprzedaż internetowa www.sqklub.pl) w dniu imprezy 25 zł karty klubowe: białe 20 zł, srebrne 15 zł)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →