Audioriver ogłasza Rynek Niezależny

News

Festiwal Audioriver rozszerza program piątej edycji o projekt badawczy, targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną oraz warsztaty z gwiazdami, pod nazwą Rynek Niezależny.

Ubiegłoroczny program dzienny festiwalu okazał się sukcesem. Kino, teatry, koncerty – wszystko to pokazało nam, że Audioriver może stać się eventem tak samo ciekawym nocą, jak i za dnia. Stąd nasza inicjatywa, by iść kilka kroków dalej.” – opowiada rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora.

A co to dokładnie oznacza? Rynek Niezależny wziął swoją nazwę od rynku Starego Miasta w Płocku i to właśnie tam odbędą się targi polskich firm promujących dobrą muzykę niezależną. Swoje stoiska szansę wystawić będą miały wytwórnie, organizatorzy imprez, agencje bookingowe, media itp., które do połowy czerwca zgłoszą się do organizatorów z chęcią wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Następnie twórcy Audioriver wybiorą kilkanaście najciekawszych zgłoszeń i właśnie te firmy zaprezentują się na płockim rynku w dniach 7 i 8 sierpnia 2010.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na czym te prezentacje będą polegać? Każda firma nieodpłatnie otrzyma od organizatorów stoisko oraz godzinę w programie sceny muzycznej usytuowanej na rynku. Wyposażenie stoiska i zaproszenie artystów, którzy wystąpią na scenie jest już po stronie firm.

 

Po wytwórniach spodziewamy się stanowisk odsłuchowych i ciekawych koncertów czy setów DJ-skich, które będą dobrze reprezentować charakter tychże labeli. Agencje bookingowe także mogą pokazać na co stać ich artystów. Organizatorzy festiwali, eventów czy właściciele klubów mogą wykorzystać ten moment na promocję swoich nadchodzących wydarzeń. Rynek Niezależny ma być więc – przede wszystkim –umożliwieniem żywego kontaktu i dialogu między firmami a kilkunastotysięczną publicznością Audioriver. Na festiwal przyjeżdża masa ludzi, którzy na imprezach nie mogą wchodzić na backstage, aby przekazać swoją promówkę czy po prostu porozmawiać z artystami i promotorami o tym, jak się w tym biznesie poruszać. Tutaj każdy będzie do ich dyspozycji.“ – komentuje Napora.

 

Audioriver 2009 – Rynek w Płocku

 

Co więcej – do dyspozycji nie będą wyłącznie firmy, które zechcą wziąć udział w projekcie. Na rynku Starego Miasta stanie także namiot Red Bull Music Academy, w którym odbędą się warsztaty z zagranicznymi gwiazdami tegorocznej edycji Audioriver zwiazanymi z tym miedzynarodowym projektem muzycznym.  Wkrótce poznamy nazwiska wykładowców, którzy zagoszczą w Płocku.

Ale to i tak nie wszystko! Jak dodaje Napora: „tym projektem nie tylko chcemy przyczynić się do rozwoju muzyki niezależnej w Polsce, ale i sprawdzić, co ludzie w ogóle rozumieją pod terminem ‘niezależny‘. W tym celu stworzyliśmy ankietę, która już niebawem pojawi się na www.audioriver.pl. Jej wyniki poznamy w czerwcu, na specjalnej debacie z udziałem przedstawicieli polskiej sceny muzycznej oraz dziennikarzy, podczas której na żywo komentować będziemy rezultaty badania. Debata dostępna będzie na żywo także w internecie, a dzięki chatowi, każdy widz będzie mógł zadać pytanie naszym gościom“.

Wstęp na targi i warsztaty będzie bezpłatny. Firmy zainteresowane udziałem w targach znajdą wszystkie informacje na www.audioriver.pl.

Festiwal świata niezależnego Audioriver odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia w Płocku.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →