Audioriver Festival – sprawdź, czyje występy rekomendujemy

Artykuł

Audioriver Festival tuż, tuż! Polskie święto elektroniki już w ten weekend. Zanim zaczniecie się pakować na wyjazd do Płocka, sprawdźcie czyje występy polecają redaktorzy Muno.pl. Uwaga, wybór czysto subiektywny!

JON HOPKINS

Jon Hopkins

Jon Hopkins

Rekomenduje Alex Kubaczewski

Wybór Brytyjczyka to wybór z kategorii tych pewniejszych, bo prawdopodobieństwo, iż ten występ w jakikolwiek sposób się nie uda, jest znikome. Czy to w zakresie produkcji, czy to koncertów na żywo lub setów didżejskich, Jon Hopkins stawia na jakość. Dzięki temu decyzja o pójściu na jego występ na Audioriver Festival jest niemal równoznaczna z gwarancją satysfakcji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hopkins lubi odwiedzać Polskę, a tutejsi fani nie szczędzą zachwytów kolejnym jego produkcjom. Singularity, wydana w ubiegłym roku piąta płyta w dorobku Brytyjczyka, to dawka przejmującej, głębokiej elektroniki, w której można się zatracić. Najnowszym materiałem Hopkins znów dostarczył słuchaczom mnóstwo przestrzeni w połączeniu z potężnie brzmiącym basem, co razem buduje wyjątkowy klimat, znany już choćby z fenomenalnego krążka Immunity.

Mam nadzieję, że podczas występu Jona Hopkinsa (warto zwrócić uwagę, że to live act, nie DJ set) każdy znajdzie to, po co przyjdzie sobotnim wieczorem pod scenę główną Audioriver Festival.

박혜진 PARK HYE JIN

Park Hye Jin

Park Hye Jin

Rekomenduje Hubert Grupa

Czy po lo-fi house przyjdzie moda na k-house? Producenci, a zwłaszcza producentki mające koreańskie korzenie, szturmem podbijają światowe parkiety. Po Peggy Gou i Yaeji przyszła pora na Park Hye Jin. 25-latka urodzona w Seulu stawia coraz pewniejsze kroki na scenach coraz większych klubów i festiwali. Po najbliższym weekendzie do swojego CV będzie mogła dopisać występ na Audioriver Festival.

W twórczości Koreanki mieszają się wpływy lo-fi i dream house’u, hip-hopu czy techno. Wszystko to Park Hye Jin ubiera w undergroundową, nieco outsiderską stylistykę. Brzmienie jej autorskich numerów może przywodzić skojarzenia z muzyką takich artystów jak Baltra czy DJ Boring. Z tym pierwszym Park Hye Jin nagrała wspólnie numer Ahead Of Time.

Warto dodać, iż młoda artystka nie jest zwyczajną producentką i didżejką. Podobnie jak Yaeji, Park Hye Jin udziela się wokalnie we własnym kompozycjach, raz śpiewając, raz rapując. W jej muzyce sporo jest nieoczywistości, które tym bardziej zachęcają, by zobaczyć Koreankę w akcji w piątek na Audioriver Festival, a dokładniej na Burn Stage.

ENRICO SANGIULIANO

Enrico Sangiuliano

Enrico Sangiuliano

Rekomenduje Artur Wojtczak

Z muzyką Enrico Sangiuliano zetknąłem się w bardzo interesujący sposób. Rok temu, podczas imprezy Instytutu Adam Beyer w porywający sposób prowadził swojego seta. Nagle nastąpił absolutnie magiczny moment: w głośnikach zaczęło pobrzmiewać (niewydane jeszcze wówczas oficjalnie na Drumcode) Symbiosis Enrico Sangiuliano. Pierwsze budujące się dźwięki zgrały się z otwarciem ogromnych wrót Instytutu Energetyki i wpadającymi promieniami wschodzącego słońca. Każdy, kto doświadczył wtedy tego momentu, ma do dziś ciarki na całym ciele.

A potem zobaczyliśmy urodzinowy transparent dla Adama i jego składającego ręce w podziękowaniu. Sam Enrico Sangiuliano zagrał w 2019 roku na Smolnej i z wielką ekscytacją posłucham go w warunkach festiwalowych w Płocku. Koniecznie zaznaczcie sobie jego występ w swojej rozpisce Audioriver Festival!

ARTBAT

Artbat

Artbat

Rekomenduje Wiktor Zdzienicki

Artur i Batish to producenci i didżeje pochodzący z Kijowa, którzy współpracują ze sobą od około czterech lat. Ich wydawnictwa regularnie trafiają jednak do topu list Beatport, a tacy artyści jak Solomun czy Tale Of Us stale wykorzystują je w swoich setach.


Wydawali m. in. w fryhide, Diynamic i Afterlife, polskim słuchaczom znani na pewno poprzez jeden z epizodów Cercle oraz niedawny Essential Mix dla BBC Radio 1. Utwory takie jak Element czy remiks Return To Oz na pewno przypadną do gustu bardzo szerokiej publice.

PETER VAN HOESEN

Peter Van Hoesen

Peter Van Hoesen

Rekomenduje Paweł Chałupa

Sobotnia scena Kosmos to prawdopodobniej najlepiej obsadzony floor w historii Audioriver Festival, zaś występ Petera van Hoesena to perła, której nie można przegapić.

Jeden z największych żyjących artystów techno, który za pomocą swojego wyjątkowego stylu przebił się wiele lat temu do ekstraligi całego gatunku. Jeśli ktoś będzie szukał w Płocku świeżego, unikalnego brzmienia techno – po prostu musi być wtedy na jego secie. To jeden z tych bookingów, który za szybko się u nas nie powtórzy.

EATBRAIN LEAGUE

Eatbrain League

Eatbrain League

Rekomenduje Mateusz Cybulski

Scena drum&bass na Audioriver Festival, rok rocznie przyciąga coraz większą rzeszę fanów tego gatunku do Płocka. Wśród wielu znakomitych artystów, którzy wystąpią w 2019 na Hybrid Stage, jednym z najciekawiej zapowiadających się performance’ów jest Eatbrain League.

Niezwykle prężnie rozwijająca się wytwórnia Eatbrain swoim modernistycznym i brudnym neurofunkiem podbija kolejne kraje – również Polskę. Jade, Teddy Killerz, Fourward i MC Coppa, tworzący ten projekt, wystąpią u nas w tej formule po raz pierwszy! W sobotnią noc, reprezentacja tej wytwórni zagra dwugodzinny set pełen ciężkich, brudnych, lecz tanecznych rytmów z gatunku drum&bass.

BRITISH MURDER BOYS

British Murder Boys

British Murder Boys

Rekomenduje Zariush

Jeśli chodzi o techno na Audioriver Festival to wybór jest oczywisty. Możesz przegapić każdy inny występ, ale nie British Murder Boys.

Po pierwsze dlatego, że to historia techno na żywo, a po drugie, wspólne występy Surgeona i Regisa po 2014 roku to cholerna rzadkość. Rok temu miałem szansę usłyszeć ich na Atonalu, gdzie totalnie pozamiatali. Możecie tego posłuchać na nagraniu Fire In The Still Air.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →