Fakty, których nie znacie o Audioriver

Wydarzenie

Ile wynosiły gaże artystów na pierwszej edycji Audioriver? Z którą z gwiazd trwały najdłuższe negocjacje? Organizatorzy festiwalu zdradzają nieznane wcześniej fakty o Audioriver!

Ponieważ wspólny serwis Muno.pl i Audioriver to rzecz wyjątkowa, postaraliśmy się o wyjątkowy materiał przygotowany specjalnie dla naszych czytelników. Poprosiliśmy organizatorów festiwalu o zdradzenie kilku faktów i ciekawostek, o których nawet najbardziej zagorzali fani Audioriver pewnie nie wiedzą.

Oto one:

1.

Wszystko zaczynało się przy minimalnym budżecie. Podczas pierwszej edycji, dekoracje w Circus Tent pożyczone były z warszawskiego klubu Piekarnia, a multimedia pochodziły z klubu Klatka.

2.

W 2012 roku, gaże artystów z tylko jednej sceny z zagranicznymi gwiazdami wyniosą więcej niż gaże wszystkich artystów pierwszej edycji.

3.

Audioriver 2006 spalił 3,5 tysiąca litrów ropy. Edycja zeszłoroczna spaliła już 20 tysięcy litrów.

4.

W 2008 roku budowa festiwalu musiała zostać niespodziewanie przerwana, ponieważ okazało się, że przez plażę poprowadzona jest trasa wyścigu kolarskiego. Na szczęście przerywano tylko na czas przejazdu kolarzy. Na cztery rundy…

5.

Tego samego roku, organizatorzy konkursu Miss Polonia prosili organizatorów Audioriver o ściszenie muzyki. Próby do finału odbywały się w płockim amfiteatrze, a piękne panie prezentowały się przy dźwiękach płynących z Main Stage.

6.

Najdłuższe, udane negocjacje z artystą prowadzone były z Richiem Hawtinem.Trwały 3 lata. Tyle zajęło namawianie go do przyjazdu.

7.

Najkrótsze negocjacje z artystą prowadzone były z… Richiem Hawtinem. Tuż po swoim występie w Circus Tent oznajmił, że koniecznie chce przyjechać na Audioriver z projektem Plastikman live.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →