Audioriver 2018: cztery dni imprezy?

10 913
News
Audioriver 2018: cztery dni imprezy?

Czy festiwal będzie trwać dłużej i rozprzestrzeni się po Płocku? Organizator Audioriver zdradza kilka pomysłów na rozwój festiwalu.

W tegorocznej edycji Audioriver uczestniczyło 30 tysięcy osób. Impreza co roku się wyprzedaje, zainteresowanie stale rośnie. Ale w jakim kierunku będzie rozwijać się festiwal? Piotr Orlicz-Rabiega, prezes Fundacji Jest Akcja! i organizator imprezy zdradził kilka pomysłów płockiej Gazecie Wyborczej.

Jednym z nich jest „aneksja” przez festiwal zalewu Sobótka, przy którym mogłyby się pojawić sceny wytwórni muzycznych, klubów czy stowarzyszeń. To pozwoliłoby pomieścić kolejne tysiące festiwalowiczów, lecz problemem ciągle pozostaje baza noclegowa Płocka. Innym pomysłem jest wydłużenie czasu trwania imprezy o dodatkowe wydarzenie w czwartek, w zupełnie innej części miasta. Impreza, podobna do Sun/Day miałaby pomieścić około 5 tysięcy osób.
Audioriver jest także zainteresowane rozwojem festiwalu w kierunku sztuk teatralnych, projekcji filmów czy organizowaniem wystaw i performance’ów artystycznych w całym mieście.
Więcej szczegółów poznamy jesienią, Audioriver prawdopodobnie zorganizuje konferencje poświęconą dalszemu rozwojowi imprezy.

Źródło: http://plock.wyborcza.pl