Audioriver Festival 2019 z darmową wodą dla uczestników

3 451
News
Audioriver Festival 2019 z darmową wodą dla uczestników

Audioriver Festival 2019 startuje już za kilka dni. Podczas tegorocznej edycji wprowadzonych zostanie kilka proekologicznych rozwiązań. W tym dostęp do darmowej wody dla wszystkich uczestników festiwalu.

Audioriver 2019 – darmowa woda pitna dla uczestników festiwalu

Według obecnych prognoz, tegoroczna edycja Audioriver zapowiada się naprawdę upalnie. Przy takiej pogodzie, podczas wielu godzin tańca pod scenami, trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Na terenie festiwalu, oprócz napojów dostępnych do kupienia w strefie gastronomicznej, będzie także punkt z darmową wodą pitną.

To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród letnich festiwali muzycznych. Pozwala to wnosić własne butelki wielorazowego użytku i zmniejsza zużycie jednorazowych, plastikowych opakowań i kubków. Jednocześnie nie rujnując naszych portfeli.

Ekologia na Audioriver Festival 2019

Oprócz tego, organizatorzy wprowadzają także rozwiązania mające na celu ograniczenie ilości odpadów i ich segregację. W punktach gastronomicznych dostępne będą kubki wielorazowego użytku, które będzie można zakupić za kaucją.

Dodatkowo na terenie imprezy pojawią się specjalne kontenery przeznaczone do segregowania odpadów, tak, aby mogły one zostać poddane recyklingowi.

Strefa Komisji Europejskiej na Audioriver 2019

W trakcie festiwalu będzie można także zdobyć wiedzę praktyczną na temat tego, jak zadbać o środowisko. W tym roku swoją strefę na Audioriver będzie miała Komisja Europejska. W części związanej z ekologią będzie można wziąć udział w warsztatach, podczas których będziecie mogli nauczyć się, jak przetworzyć używane rzeczy z tworzyw sztucznych w woreczki na owoce czy torby na zakupy.

Podczas festiwalu Audioriver 2019 pamiętajcie nie tylko o dobrej zabawie, ale też o uzupełnianiu płynów i dbaniu o naszą planetę.