Audioriver ogłasza pierwszych artystów!

Wydarzenie

Organizator Audioriver Festival potwierdził nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią na płockiej plaży w ostatni weekend lipca.

Spektakularnie zapowiada się występ drum & bassowego producenta o pseudonimie Netsky, który nigdy wcześniej nie występował w Polsce z całym zespołem. Na scenie zobaczycie nie tylko syntezatory czy laptopy, ale i perkusję oraz aż kilku wokalistów! Artysta zapewne zagra materiał z dwóch świetnie przyjętych płyt, wydanych nakładem słynnej Hospital Records.
Gus Gus
Również w pełnym składzie, na Audioriver przyjadą artyści z dużo większym stażem na scenie niż Netsky. Do Polski wraca bowiem grupa GusGus – genialne islandzkie trio, umiejętnie łączące dobry pop z muzyką taneczną. Zespół z Reykyaviku na koncie ma już 8 albumów studyjnych oraz takie hity, jak „David”, „Ladyshave” czy „Over”, a jeszcze w tym roku spodziewamy się następcy świetnie przyjętej płyty „Arabian Horse” wydanej w 2011 roku.
Również live, choć w pojedynkę, zagra znany szkocki producent muzyki techno, Alex Smoke, który w zeszłym tygodniu wydał solowy album pod pseudonimem Wraetlic. Nowe wcielenie jest bardziej mroczne,  eksperymentalne i… pełne wokali samego Alexa, który zarówno na płycie, jak i podczas koncertów, bardzo często chwyta za mikrofon!
Jeff Mills
Kolejne dwie gwiazdy to artyści czołowi, ale wywodzący się z różnych epok. Jeff Mills to jeden z pionierów techno, działający na scenie od początku lat 80. i mający na koncie ponad 20 albumów i niezliczoną liczbę singli. Tale of Us to z kolei odkrycie ostatnich lat – włoski duet, który w najlepszy z możliwych sposobów surfuje na fali dzisiejszej popularności dobrego house’u.
Nie zapomnieliśmy oczywiście również o rodakach i na festiwalu po raz pierwszy wystąpi wrocławski-warszawski kolektyw Őszibarack. Grupa łącząca elektronikę i gitary wkrótce wydaje swój czwarty album, więc wizyta w Płocku jest jak najbardziej na miejscu.
Tegoroczny festiwal świata niezależnego Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca na plaży w Płocku oraz tamtejszym Starym Mieście. Bilety będą dostępne już wkrótce.
Źródło: materiały promo

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →