Teraz Polska na Audioriver

News

Znamy nazwiska polskich artystów, którzy dołączą do plejady zagranicznych gwiazd na tegorocznej edycji Audioriver. Prezentujemy również pełną listę artystów plażowej części festiwalu wraz z podziałem na dni i sceny.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i ściągnęli śmietankę polskiej sceny, z Catz ‘n Dogz, Marcinem Czubalą, Noviką i Xilentem na czele.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Występ Catz ‘n Dogz na plaży będzie ich debiutem w wersji live. Dotychczas znaliśmy ich tylko w wydaniu DJ-skim, ale wkrótce ma się to zmienić, bo szykują się do trasy promującej nadchodzący album „Escape From Zoo”. Audioriver będzie miejscem, w którym usłyszycie ich live act na ponad miesiąc przed resztą świata, więc warto wybrać się na plażę i posłuchać Wojtka, Grześka i towarzyszącego im wokalisty – pół Niemca, pół Nigeryjczyka – Frederika Nnaji.

 

 

Również live wystąpi wielki nieobecny poprzednich edycji festiwalu, czyli Marcin Czubala. Związany z wytwórnią Anji Schneider Mobilee Records, od wielu lat raczy nas świetnymi produkcjami, a jego album „Chronicles of Never” z 2008 roku jest dowodem, że w elektronicznym świecie możemy się poszczycić kolejnym dojrzałym artystą.

 

 

Z kolei o artyście młodym, ale szalenie utalentowanym, możemy mówić w przypadku Eryka Kowalczyka aka Xilent, o którym K-Size – członek kolektywu NeverAfter – powiedział, że: „wzbudza zainteresowanie zagranicą, wydaje na coraz lepszych labelach i ma rozpoznawalne brzmienie. Mało kto na polskiej scenie d’n’b wyszedł dotąd na taki poziom producencki jak on”. K-Size wie co mówi, bo przecież NeverAfter to on, Cls i Wax, czyli extraklasa polskiego drum & bassu. Ich także nie mogło zabraknąć na Audioriver, bo przecież to oni współodpowiadają za drum & bassową i dubstepową obsadę festiwalu. Co ciekawe – wystąpią z MC Jakesem na wokalu, czyli tym samym zagranicznym artystą, który na tej samej scenie i tej samej nocy zaprezentuje się także w roli DJ-a.

 

 

Podobnie jak Czubala i Xilent, na plaży zadebiutuje inny dobrze znany artysta, czyli Jakub Rene Kosik. Wróćmy jednak na chwilę do występów live, bo tu mamy jeszcze dwa bardzo ciekawe nazwiska. Po pierwsze Novika, która wraz zespołem zaprezentuje m.in. materiał ze świetnej tegorocznej płyty „Lovefinder”. Po drugie Michał Wolski – wytrwały producent i propagator dobrych brzmień z gatunków techno, tech house czy minimal. Działa przy Warsaw Music Festivalu, współtworzy kolektywy Liquid Sound System i Funfte Strasse oraz jest świeżym ojcem własnego netlabelu, Minicromusic.

 

 

Na koniec warto wskazać na fakt, że zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu organizowanego wraz z serwisem Muzzo.pl, czyli Radicall & Katee, trafili ze sceny na Rynku Starego Miasta prosto do Hybrid Tent. To jednak było do przewidzenia, po tym, jaką reakcję wywołali swoim występem.

 

Nazwiska polskich artystów i ich zasługi można by wymieniać bardzo długo, więc chyba lepiej, jeśli sami obejrzycie pełny skład. Tym bardziej, że Audioriver prezentuje jednocześnie podział gwiazd na dni i sceny. Oczywiście do ogłoszenia pozostał jeszcze program Rynku Niezależnego, ale już teraz możemy powiedzieć, że Gerd Janson będzie pierwszym zagranicznym artystą, który wystąpi na Audioriver za dnia!

 

Pełna lista artystów plażowej części festiwalu, czyli Audioriver By Night (bez kolejności występów) prezentuje się następująco:

 

PIĄTEK (6 sierpnia)

Main Stage:

Simian Mobile Disco
Way Out West Soundsystem
Hybrid live
The Black Dog live
Jarek Czechowski
Michał Wolski live
Etiop

 

Circus Tent:

Ellen Allien
Oni Ayhun live
Christian Smith
Dusty Kid live
Karotte
Marcin Czubala live
Bshosa

 

Hybrid Tent:

Sub Focus
Noisia
The Qemists Soundsystem
Starkey
Plastician
Jakes
NeverAfter ft. MC Jakes
Radicall & Katee

 

Red Tent:

Poziom-X
Thomas Langner aka Ex-Or
Jakub Rene Kosik
Beach Boys

 

SOBOTA (7 sierpnia)

 

Main Stage:

Laurent Garnier live
Hadouken! live
Spor
Silence Family
Catz ‘n Dogz live
Novika live
Xilent

 

Circus Tent:

Richie Hawtin presents PLASTIKMAN LIVE
Anthony Rother
The Modern Deep Left Quartet live
Magda
Dandy Jack
Glasse
Jacob Seville aka Cube

 

Hybrid Tent:

Four Tet live
Metro Area
dBridge & Instra:mental ft. SP:MC
Krazy Baldhead live
Maximilian Skiba
Harper
Akaone

 

Red Tent:

Beats Friendly (Bartek Winczewski & Lexus)
Tenessee & Ricardo
Easy
Luiphobia (Kuba & Grom live drums)

Przypominamy, że bilety w promocyjnej cenie 100 pln za wszystkie dni festiwalu dostępne są już tylko przez niecałe 2 tygodnie, bo do końca lipca. Nie ma na co czekać i lepiej od razu udać się na www.ticketpro.pl lub do jednego z kilkuset punktów naziemnych w całej Polsce.

 

Osoby zainteresowane noclegiem na profesjonalnym polu namiotowym odsyłamy zaś do strony www.toicamp.eu, za pośrednictwem której można zarezerwować sobie miejsce tuż przy terenie Audioriver.

 

Więcej na: www.audioriver.pl

 

Dotychczas potwierdzono występy następujących gwiazd:

Richie Hawtin presents PLASTIKMAN LIVE, Laurent Garnier live, Simian Mobile Disco, Hadouken! live, Way Out West Soundsystem, Four Tet live, Sub Focus, Metro Area, Ellen Allien, Hybrid live, Magda, Noisia, Anthony Rother, The Black Dog, The Modern Deep Left Quartet live, Qemists Soundsystem, Krazy Baldhead live, dBridge & Instra:Mental, Christian Smith, Dusty Kid live, Karotte, Plastician, Starkey, Spor, Dandy Jack, Oni Ayhun live, Jakes, Silence Family live.

 

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →