Audioriver zaprasza do debaty

News

W ramach projektu Rynek Niezależny, Audioriver zachęca do brania udziału w ankiecie, której celem jest sprawdzenie, co polscy internauci rozumieją pod terminami „muzyka niezależna“ i „muzyka popowa“.

Znane są już szczegóły debaty poświęconej muzyce niezależnej, którą w tym roku organizuje festiwal Audioriver. Dyskusja odbędzie się 15 czerwca w Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie, a jej bohaterami będą: dyrektor programowy 4Fun.tv i Rebel:tv oraz menedżer Dody – Jarek Burdek, raper i założyciel Prosto – Sokół, dziennikarz „Polityki“ – Bartek Chaciński, muzyk i producent – Jacek Lachowicz oraz przedstawiciel wytwórni Kayax – Joanna Rawska.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wstępem do rozmów będą wyniki ankiety, która do końca tego piątku (11 VI) dostępna jest na stronie www.audioriver.pl. Jej celem jest sprawdzenie, co polscy internauci rozumieją pod terminami „muzyka niezależna“ i „muzyka popowa“, więc jeśli masz swoje zdanie, zachęcamy do jego wyrażenia.

 

Spotkanie które odbędzie się 12 czerwca ma na celu dyskusję na temat niezależności i popularności w muzyce. Co to w ogóle znaczy „artysta niezależny“? Czym się różni od popowego? Czy artysta niezależny może być jednocześnie artystą popowym? Na te i inne pytania uczestnicy dyskusji będą szukać odpowiedzi.

 

Debatę poprowadzi dziennikarz muzyczny i rzecznik festiwalu, Łukasz Napora, który tak motywuje dobór gości na to wydarzenie: „to ma być dyskusja i starcie poglądów, więc zależało nam na zaproszeniu osób reprezentujących różne punkty widzenia i pochodzących z różnych muzycznych stron. Mamy więc muzyka i dziennikarza. Menedżera i wydawcę. Reprezentanta artystki popowej i artystę niszowego. Także pod względem preferencji muzycznych towarzystwo jest co najmniej różnorodne.“

Ponadto, organizatorzy Audioriver dają także możliwość wzięcia udziału w samej dyskusji:

 

„Ze względów technicznych musieliśmy zrezygnować z początkowo planowanego live video streamingu, ale to nie znaczy, że nie liczymy na głosy osób spoza grona zaproszonego na Chłodną. Zachęcam do przesyłania pytań do naszych gości na adres [email protected] Jeżeli będą ciekawe i na temat, to na pewno je zadam i nie omieszkam pominąć podania ich autora. Odpowiedzi na te pytania oraz najciekawsze momenty dyskusji będziecie mogli już w przyszłym tygodniu zobaczyć w relacji video umieszczonej w internecie.“

 

Poza bohaterami spotkania, na Chłodną 25 zaproszeni zostali także dziennikarze, którzy również będą mogli wziąć czynny udział w dyskusji.

Debata jest częścią projektu Rynek Niezależny Audioriver, w skład którego wchodzą także targi polskich firm zajmujących się muzyką niezależną oraz warsztaty Red Bull Music Academy. Do 14 czerwca organizatorzy festiwalu czekają na zgłoszenia firm zainteresowanych udziałem w targach.

Wyłącznym sponsorem projektu Rynek Niezależny Audioriver jest Red Bull Music Academy.

Więcej o projekcie: www.audioriver.pl/Rynek_Niezalezny,2778,2778,1.html

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na debatę mają wyłącznie osoby, które otrzymały zaproszenie.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →