Artystyczne poszukiwania z PLAZMATIKONEM

News

Niezwykły kolaż free-jazzowych brzmień gitarowych, breakbeat'owo-drum'n bass'owej sekcji rytmicznej i charakterystycznych klawiszy w stylu "retro", wszystko uzupełnione zmysłowym kobiecym śpiewem i rapową deklamacją. Tak najkrócej można przedstawić PLAZMATIKON- 7-osobowy zespół muzyków o dużej wrażliwości artystycznej i niecodziennych pomysłach.

Niecodzienne w PLAZMATIKONIE są również instrumenty, które sami muzycy okeślają jako „socrealistyczne instrumentarium made in ZSRR, NRD i PRL„. Zamiłowanie do dźwięków „rodem z poprzedniej epoki” nie przeszkadza jednak członkom PLAZMATIKONU w swobodnym poruszaniu się w obszarze brzmień bardzo nowoczesnych, takich jak drum’n bass, trip hop czy nu jazz.


Utwory PLAZMATIKONU są dość zróżnicowane, a każdy odkrywa nowe oblicze zespołu, wszystkie jednak łączy niezwykły klimat i specyficzna aura. Na koncertach utwory często przechodzą kolejne przeobrażenia, a muzycy dają się ponieść ekspresji improwizacji i dowolności interpretacji tematów muzycznych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


PLAZMATIKON tworzą:


– Kacper Czechowski-Salzman – gitara
– Maciek Szczepański – bas
– Piotr Bilnik – perkusja
– Paweł Moszyński – klawisze retro, efekty
– Staszek Staszy Koźlik – klawisze retro, gitara, efekty
– Magda Sobieraj – śpiew
– Hades Had Dżihad – rapPLAZMATKON JAM SESJA 2006


Po entuzjastycznie przyjętych zeszłorocznych sesjach improwizowanych ponownie rusza Plazmatikon Jam Sesja w warszawskim klubie Klinika.


PLAZMATIKON będzie się pojawiać w Klinice cyklicznie co 2 tygodnie poczynając od 2 lutego (czwartek) wspomagany przez Gości specjalnych, z różnych „światów muzycznych”. Oczywiście muzycy będą wykorzystywać technologiczne zdobycze socrealistycznych inżynierów, grając na instrumentach zza żelaznej kurtyny, a już w najbliższy czwartek zagrają szaloną, rozimprowizowaną sesję wraz z DJ DFC.DJ DFC – gra od 1997 roku. Jego skrecze pojawiły się na płytach czołowych polskich wykonawców muzyki hip-hop [Waco, WWO, Fu, WSZ & CNE, AXE Soundsystem…].


Przez 2 lata (02-04) tworzył Bauagan Mistrzów. Współpracuje także z muzykami
jazzowymi m.in Wojciech Konikiewicz. Przez lata związany z Jazz Radiem, gdzie współtworzył sety „fusion”. Uczestniczy w programie RBKHipHop TV. Jest czołowym przedstawicielem polskiej sceny turntablistycznej. Gramofony
traktuje jak instrument, który także możńa wykorzystac w swobodnej improwizacji. Jego sety wypełniąją eksperymentalne brzmienia elektroniczne,
abstract hip hop, dub, jazz…PLAZMATKON JAM SESJA 2006
klub Klinika, Forty Mokotowskie w Warszawie, ul. Racławicka 99.
Start 20:30, wstęp free.


Zapraszamy!


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →