Artysta na weekend: Niederflur + wywiad

News

W tym tygodniu postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetkę duetu Niederflur, kojarzonego głównie z wytwórnią Minus. Dokładnie za tydzień muzycy wystąpią w poznańskim Eskulapie!

Niederflur to dwuosobowy projekt muzyczny, który tworzą Christopher Bleckmann i Hannes Wenner. Muzyczni fanatycy, profesjonaliści, tworzą wspólnie od ponad 12 lat. Od 2001 roku swoje produkcje wydają na założonej przez Richie Hawtina wytwórni M_nus, mając na swoim koncie kilka EP’ek oraz album „ND4”.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Christopher Bleckmann i Hannes Wenner Niederflur to nie tylko Niedeflur. Ich pokaźną dyskografie uzupełniają także inne muzyczne projekty jak: MISC. Monophace czy Van Delta, w których znajdziemy cały przekrój muzyki elektronicznej zawierający między innymi house ambient, breakbit, jungle, czy d’n’b.

 

26 marca 2010 roku duet Niederflur zagra w poznańskim Eskulapie na imprezie świętującej 5-cio lecie kolektywu Killout.net!

 

Obszerna biografię Niedrflur znajdziecie w dziale Artyści.

 

WYWIAD: NIEDERFLUR [MINUS]

 

 

Czy muzyka to twój sposób na życie? Kiedy do was dotarło, że właśnie w tej dziedzinie czujecie się najlepiej?

Tak to prawda muzyka jest naszym życiem! W 1997 roku wydaliśmy pierwszą płytę i od tego momentu zaczęliśmy podchodzić do sprawy bardzo profesjonalnie.

 

Jakie są Wasze plany na najbliższym czas, pojawiają się jakieś nowe produkcje?
 
W kwietniu mamy zamiar wydać pierwszy singiel „Mimesis” na naszej własnej wytwórni Niederlurtracks oraz album „Bipolar” w maju, możliwe, że także na naszym labelu. Płyta będzie w pełni zawierała ideę brzmienia o jakie chodzi nam w projekcie Niederflur.


Niederflur to duo, które współpracuje z wytwórnią Richie Hawtina prawie najdłużej, bo od 9 lat.  Macie jakieś plany związane z M_nus na ten rok?

Dzielimy 9 lat historii z Richie Hawtinem i jego wytwórnią M_nus. Teraz pracujemy nad wydaniem nowego projektu Datasoul dla drugiej wytwórni Hawtina Plus8. Myślę, że ujrzy on światło dzienne w połowie kwietnia. Jesteśmy bardzo z niego dumni, tym bardziej, że pozwala nam kontynuować długą już historię z Richiem.

 

Muzykę produkujecie już od ponad 10 lat. Co w studiu gra pierwszą rolę  hardware czy software?

W 2003 roku w naszym studio istotne było łączenie hardware’u i software’u, syntezatorów i efektorów. W kolejnych latach komputery i oprogramowanie stawały się coraz bardziej wydajne i możliwości rosły w nieskończoność. Ostatnio w zasadzie zaczęliśmy podczas produkcji wykorzystywać tylko i wyłącznie software i myślę, że tak już zostanie.

 

 

Co możecie powiedzieć jak Waszym zdaniem wyglada obecnie scena muzyki techno oraz minimal? Co myślisz o całej masie numerów, które ukazują się na Beatporcie, jak odbierasz tę sytuacje jako weteran?

Minimal potrzebuje nowych pomysłów i koncepcji. Wiadomo też, że czasami nie sposób uciec od pewnych standardów minimalu, jednak wielu artystów sobie z tym nie radzi. Wielu z nich cierpi na brak dobrych pomysłów na aranżacje i budowę swoich numerów! Z punktu widzenia producenta, jednym ze sposobów dobrej sprzedaży swojej muzyki jest dotarcie do jak największej rzeszy ludzi, a tylko taką możliwość dają duże sklepy z mp3 takie jak Beatport. Winyl dzisiaj to bardzo elitarne medium, drogie i często niedostępne we wszystkich krajach na świecie. Naprawdę podoba nam się fakt, że teraz naszą muzykę można kupić i słuchać z każdego zakątka świata !

To pierwszy występ w Polsce. Co myślisz o tym wszystkim? Co przygotujesz dla poznańskich klubowiczów ?

Miło jest być w jakimś kraju po raz pierwszy (śmiech). Ale szczerze mówiąc byłem w Polsce dwa razy w wakacje. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby poznańska publiczność bawiła się co najmniej bardzo dobrze.

 

Rozmawiał Szymon Hollner

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →