Artysta na weekend: Lonya + wywiad

News

W tym tygodniu postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetkę Lonya - jednego z głównych reprezentantów izraelskiej sceny muziki elektronicznej oraz właściciela wytwórni Asymmetric!

Lonya to izraelski multi-instrumentalista, DJ, producent, gitarzysta i wokalista. Nieobce są mu gatunki muzyki alternatywnej jak: punk, rock, czy grunge. Jednak przede wszystkim Lonya jest artystą świetnie sprawdzającym się w muzyce house oraz techno. Pełna sylwetka w dziale DJs/artyści.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W wywiadzie dla muzikanova.pl Lonya opowiada o życiu klubowym w Tel Avivie, miłości do muzyki i najbliższych planach na przyszłość.

 

WYWIAD: LONYA [Asymmetric]

 

Pochodzisz z Tel Avivu, powiedz nam jak wygląda tamtejsza scena muzyki elektronicznej?

 

Tel Aviv jest zupełnie inny od reszty izraelskich miast. Ma bardzo mocno rozwiniętą kulturę, w tym także nocne życie klubowe. Przyciąga jak magnes wszystkich miłośników elektroniki z całego kraju. Myślę, że może nawet 90 % wszystkich izraelskich producentów żyje właśnie tutaj, zwłaszcza w dzielnicach południowych, gdzie mieszczą się także najlepsze kluby w mieście. Tel Aviv znany jest głównie z dobrze prosperującego nurtu trance, ale ma także rozwiniętą scenę house czy techno. W Tel Avivie są 3 lub 4 dobre miejsca, gdzie co tydzień odbywają się na prawdę ciekawe imprezy z artystami z samej czołówki.

 

 

Dlaczego zacząłeś słuchać muzyki elektronicznej i za co tak bardzo ją lubisz?

 

W latach ’90 jeszcze jako nastolatek byłem punkrockowym gitarzystą i wokalistą. Nie wiedziałem wtedy nic o elektronice. Potem jednak jeden z moich zespołów nie miał dobrego basisty i dlatego kupiłem Groove box, abym sam mógł programować linie basowe. Bardzo spodobała mi się ta maszynka. Później zacząłem dokupować coraz to nowe urządzenia muzyczne. I tak właśnie zaczęła się moja przygoda z elektroniką.


Powiedz nam więcej o Twojej współpracy z Chaimem. Wydaliście wspólnie numer dla Bpitch Control – „We Do”.

 

Z Chaimem przyjaźnimy się już od dawna. Przez długi okres Chaim przygotowywał materiał na swój albumu w moim studiu. Asystowałem mu w każdy możliwy sposób. Był to bardzo intensywny i ciężki proces. W końcu jednak album ujrzał światło dzienne. Po jakimś czasie wyprodukowaliśmy wspólnie wspomniany „We Do” oraz numer dla wytwórni Guy Gerbera – Suplement , pod tytułem „Peer Presure”. W planach mamy także kolejne wydawnictwa.

 


Jesteś właścicielem labelu Asymmetric. Powiedz nam coś więcej o tym projekcie, co jest dla Ciebie najważniejsze przy wyborze muzyki jaka ukazuje się na wytwórni?

 

Wytwórnia to moje „dzieciątko”. Wyzwala ona moją artystyczną wolność, jest kołyską dla kreatywności i platformą do poznawania nowych dzwięków. Pozwala mi na rozwijanie i rozszerzanie muzycznych horyzontów. Label zrzesza wielu młodych i obiecujących producentów, którzy już zaczynają być rozpoznawani. Naszym celem jest pomóc im w rozwoju oraz stworzyć warunki, w których będą mogli zdobywać nowe interesujące kontakty oraz uczestniczyć w kolejnych projektach z innymi artystami.

 

Jakie masz plany na przyszłość?

 

Chcę zakończyć pracę nad swoim albumem najpóźniej do lata tego roku. Dla wytwórni Assymetric pozyskaliśmy kilka ciekawych kontraktów, którymi jestem na prawdę podekscytowany. Jedną z najciekawszych EP-ek jakie wydamy w najbliższym czasie będzie „Weekend Heroes Textures EP” zawierającą remiksy Eda Davenporta. Moim kolejnym wydawnictwem będzie „Wet Sands” wyprodukowane razem z moim studyjnymi partnerami – Audio Junkies. Jest także nowy utwór nagrany wraz z Olivierem Deutschamnnem  – „Ferngesteuert”, który zostanie wydany nakładem Konsequenz. Na premierę czekają także moje remiksy dla Hakimonu „Reanimate The Obvious” i Zico & Comixxx – „Treat Me So Bad”.

 

Dziekuję za rozmowę.

 

Dziękuję!

 

Rozmawiał: Kuba 'Juerga’ Maćkowski

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →